Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

V Belgii vede Marklund

12.07.2014 | Autor: Petr Šulčík
V Belgii vede Marklund
Švédský jezdec je po prvním dnu ve vedení divize Super Car. V Super 1600 vede Baumanis, V Touring Car Salsten.

Švédský jezdec Anton Marklund je po prvním dnu ve vedení divize Super Car šestého závodu mistrovství světa v belgickém Mettetu. Marklund byl nejrychlejší v první rozjížďce, v té druhé skončil na druhém místě. Na druhém místě prozatímního pořadí je Johan Kristoffersson, třetí Robin Larsson. Během rozjížděk došlo k několika zajímavým soubojům. Po jednom z nich jízdu nedokončili Reinis Nitišs a Henning Solberg, zajímavá byla také poslední jízda dne, kde si to mezi sebou rozdali Marklund, Larsson, Heikkinen a Petter Solberg. V závodě už nepokračuje po problémech s motorem Andreas Bakkerud. Pavel Koutného v první jízdě po  kontaktu se soupeřem vyřadil prasklý unašeč. Díky rychlé práci mechaniků mohl nastoupit do druhé jízdy, kde skončil na 23. místě. Celkově je na 29. pozici.

MS 2014 - Belgie

V divizi Super 1600 vede po úvodních dvou rozjížďkách Janis Baumanis před Zagumennovem a Ligurem. Ondřej Smetana je zatím na čtvrté pozici se stejným bodovým ziskem jako pátý Minnikhanov a šestý Remans. "Trochu se obávám, abych na skocích neponičil auto. Tam jsem ztratil nějaký čas. Uvidíme jak bude situace vypadat zítra," řekl Ondřej Smetana. Pavel Vimmer je na jedenáctém místě. podobně jako Smetana má stejně bodů jako jezdci před ním a za ním. "Ve druhé jízdě mě vytlačil Salikov trochu nevybíravým způsobem. Komisaři ovšem věc nechali bez povšimnutí. Zítra bych se chtěl pořadím posunout trochu výše," uvedl Pavel Vimmer.

MS 2014 - Belgie

MS 2014 - Belgie

V divizi Touring Car vyhrál obě rozjížďky Fredrik Salsten, za ním je na druhém místě Anders Braten a na třetím Filip Baelus.