Heikkinenův první triumf

13.07.2014 | Autor: Petr Šulčík
Toomas Heikkinen se v Belgii poprvé radoval z vítězství v divizi Super Car. V Super 1600 zvítězil Baumanis, v Touring Car vyhrál domácí Baelus.

Finský jezdec Toomas Heikkinen získal své první vítězství v divizi Super Car. Finále bylo až do poslední chvíle napínavé, Petter Solberg skončil na čtvrtém místě po problémech s podvozkem svého vozu, motor zradil Pontuse Tidemanda. Solberg ještě v posledním kole vedl, ale poté co zajel do joker lapu se před něj v závěru dostal Heikkinen, druhý v cíli Hansen a úspěch automobilky Volkswagen potvrdil třetím místem Johan Kristoffersson. Petter Solberg se dostal do vedení mistrovství světa. Český zástupce Pavel Koutný skončil na celkovém 27. místě.

MS 2014 - Belgie

Zajímavá situace nastala ve druhém semifinále divize Super 1600. Jezdci byli odmávnuti po pátém kole. První projel cílem Zagumennov před Ondřejem Smetanou. Shigaboutdinov s Minnikhanovem pokračovali dále po trati. Češký jezdec nejprve z vozu vystoupil aby do něj po chvilce nasedl a objel šesté kolo. Následně vyšlo najevo, že šlo o nepřehlednou signalizaci. Vlajka nebyla šachovnicová, ale černá. Zagumennov totiž dostal za kontakt v první zatáčce černou vlajku. Nakonec tak Smetana postoupil do fimále ze třetího místa. Finále se stalo záležitostí Baumanise, který zvítězil před Shigabutdinovem a Ligurem. Ondřej Smetana dokončil finále na šestém místě. Další český zástupce Pavel Vimmer skončil po rozjížďkách na třináctém místě a  jako první jezdec se do semifinále nedostal.

V divizi Touring Car k radosti domácích fanoušků zvítězil Filip Baelus s vozem Volvo C30 RWD před Andersem Bratenem a Torleifem Lonou. Po tvrdém nárazu do svodidel cíl neviděl domácí Nick Snoeys.