Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Pavel Vimmer - hodnocení sezony 2012

21.02.2013 | Autor: Petr Šulčík
Pavel Vimmer - hodnocení sezony 2012
Františkolázeňský jezdec doufal, že zvykání na nový vůz bude rychlejší.

V sezoně 2011 si vyzkoušel vůz Škoda Fabia a ve stejném autě zůstal také v loňském roce. Pavel Vimmer přesedl po dlouhých letech z francouzského peugeotu do českého vozu a podle jeho slov to určitě byla změna k lepšímu. Každá změna chce ovšem svůj čas. "Vzhledem k tomu, že jsme na začátku loňské sezóny vyměnili závodní techniku, považuji rok 2012 za seznamovací a zkušební. Jedná se o naprosto rozdílné vozy, jak co se týče jízdních vlastností, tak i výkonnosti motorů. Každý měl optimální výkon v jiných otáčkách, takže moje sladění s autem trvalo trochu déle, než jsem očekával," zhodnotil sezonu 2012 Pavel Vimmer.

ME Anglie 2012

Bodovat se mu podařilo až na posledním závodě v Buxtehude. "Německo se začínalo vzdáleně podobat mým představám. Naopak nejhorší byl závod v Rakousku, při kterém došlo k přepnutí motoru do nouzového režimu. Tudíž jediné pozitivum bylo ušetřené palivo," říká s úsměvem Vimmer. "Konkurence mě každý rok překvapuje čím dál tím víc. Není jednoduché se skandinávskými mladíky a ruským kapitálem udržet krok. V posledních letech je na první pohled patrné, kdo může věnovat rallycrossu veškerý svůj čas a finance, a kdo má jen omezené možnosti. Tento fakt se odráží samozřejmě i na výsledcích," pokračoval.

ME 2012 - Maďarsko

Ani Pavel Vimmer není příliš nadšený změnami, kterými evropský rallycross přes zimu prošel. "Kalendář nového promotéra evropského rallycrossu je natolik náročný, že spoustu týmů podle mě zvolí raději nově vypsaný seriál European rallycross challenge. Co se týče našeho týmu, chtěli bychom také využít této možnosti a absolvovat všech šest závodů. Nebráníme se však náhodným startům v IMG FIA European rallycross championship. To zda IMG bude přínosem nebo naopak nelze hodnotit předem. Mým podmínkám jednoznačně vyhovuje seriál "challenge". Jedno z pozitiv je, že závody jsou pořádány pouze ve střední Evropě. Doufám že v následujících letech dojde k navýšení počtu závodů alespoň na osm."

A jakými změnami prošel v zimní přestávce vůz Škoda Fabia? "K zásadním změnám na voze nedošlo, pouze k běžné předsezónní repasi vozu," uzavřel Pavel Vimmer.