Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Rallycrossové novinky I.

1.02.2016 | Autor: Petr Šulčík
Rallycrossové novinky I.
Několik zpráv, které proběhly v uplynulém týdnu rallycrossovým světem.

Maďarský jezdec Lukacs Kornel vstupuje do evropského rallycrossového šampionátu. Se svým týmem zakoupil vůz Ford Focus Mk3 od Koen Pauwelse a připravuje se na blížící se úvod sezony. Kvůli množství sněhu zatím nemohl auto vyzkoušet. Zúčastní se vybraných závodů a soustředit se bude především na mistrovství Evropy divize Super Car. Kornel debutoval v rallycrossu loni, v roce 2013 se stal mistrem Evropy v rally ve třídě vozů s jednou poháněnou nápravou.

RallyX

Nové barvy a nový vůz pro sezonu 2016 představil Belgičan Jochen Coox, který zakoupil vůz Volkswagen Polo Supercar od týmu Marklund Motorsport. Jde o auto se kterým jezdil v minulém roce Tanner Foust. Svůj program zatím belgický jezdec neoznámil.

RallyX

Vítězem prvního závodu švédské série RallyX on Ice 2016 se na okruhu Pitea v kategorii SuperCar Lites stal Sebastian Eriksson před Kevinem Erikssonem a Alexandrem Westlundem. Série bude pokračovat  dalšími třemi závody v ůnoru a v březnu.

foto: Facebook