Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Zlatá série pokračuje - zasadili jsme Evropě dvojitý úder!

6.06.2010 | Autor: Petr Šulčík
Zlatá série pokračuje - zasadili jsme Evropě dvojitý úder!
Jarda Kalný po dvaceti závodech bere opět zlato! Naposledy se postavil na nejvyšší stupínek v Rakousku 2008. Zdenka Čermáka druhé místo vyneslo na čelo tabulky divize 1A.

Po né zrovna vydařeném začátku, kdy nás nemile opustil Pavel Koutný a Ondřej Smetana, se štěstěna obrátila a my slyšeli dvojnásobnou českou hymnu! Jarda Kalný po dvaceti závodech bral opět zlato! Naposledy se postavil na nejvyšší stupínek v Rakousku 2008. Zdenka Čermáka druhé místo vyneslo na čelo tabulky divize 1A.

Finále C - divize 1A (Veverka, Bánkuti, Linnemann, August, Navickas, Ujházi)

Václav Veverka odstartoval nejrychleji, ovšem vzápětí o vedení přišel, když se před něj dostal Linnemann, Bánkuti a nakonec i Navickas. Linnemann ale během jízdy chyboval (a ihned odstoupil), taktéž Bánkuti, který ale ve finále dále pokračoval, i když s velkou ztrátou. Venca využil skvěle Joker Lapu hned v prvním kole a pak už si jen počkal až tam zajede i Navickas a Mandie August! Bylo z toho první místo a postup do finále B.

Finále C - divize 1 (Doran, Lindefjell, Bermingrud, Harsányi, Kotán, Procter)

Po startu šel do vedení Liam Doran a své prvenství si udržel až do konce, takticky sbíral před soupeři náskok a do Jokeru zajel až jako poslední. Jako lev se pral i Lindefjell, na postup to bohužel nestačilo. V cíli tedy první Doran, za ním Lindefjell, Procter, Harsányi a Bermingrud. Kotán ve druhém kole finálové jízdy odstoupil pro technickou závadu.

ME 2010 - Maďarsko (HU) - Nyirád

Finále B - divize 2 (Tohill, Royras, Sterkens, Strobl, Kasse, Mertens)

Tak jako závodníci stáli na startu, dojeli i o pět kol později do cíle, s výjimkou Strobla a Mertense, kteří se prohodili. Žádné velké ataky, jen pěkné čisté finále.

Finále B - divize 1A (Johansson, Kalný, Leganov, Petrakovits, Meyer, Veverka)

Kalný postupuje do finále A...

Do vedení se dostal Leganov, následovaný Kalným, Johanssonem, Meyerem, Petrakovitsem a Veverkou. Jarda však v horní části okruhu Leganova předjel, a tak Eda zajel (spolu s Veverkou) do Jokeru Lapu již v prvním kole, což se ukázalo v zápětí jako špatná volba. Vyjel totiž za Meyerem a Petrakovitsem, kteří ho dvě kola zdržovali. Jarda tak mohl v klidu jet kupředu. Petrakovits zajel do Jokeru v druhém kole - pořadí tak Kalný, Meyer, Leganov, Johansson, Veverka a Petrakovits. Leganov ovšem s Johanssonem, v místě výjezdu z Jokeru, havarovali a v jízdě dále nepokračovali. Jaroslav Kalný tedy vyhrál a postoupil do finále A! Krásných 10 bodů si domů veze Venca Veverka, který  v "béčku" nakonec nestačil jen na krajana Kalného. V každém případě svedl skvělý souboj s  Němcem Meyerem. Tento souboj rozhodla Václavova taktika a vtipné zajetí do Jokeru. Ve chvíli, kdy Joker absolvoval Meyer, měl Veverka dostačující náskok, aby zůstal před ním.

Finále B - divize 1 (Eriksson, Kuypers, Keersmaecker, Lysen, Münnich, Doran)

Po zážitku s Jardou a Zdendou v "áčku D1A", o kterém se dočtete o pár řádků níže, druhé nejlepší finále ze všech...

To co totiž předvedl Eriksson se snad slovy ani popsat nedá. Andréas šel do vedení, ovšem v první zatáčce po startu chyboval a dostal se před něj Kuypers (třetí Lyssen, čtvrtý Doran). Zbylí soupeři - Münnich a Keersmaecker měli technické problémy. Münnich celé finále pouze pomalu obkroužil, Keersmaecker zamířil po prvním kole do uzavřeného parkoviště. Na špici však byla mela. Eriksson zamířil do Joker Lapu a vyjížděl z něj nastejno s Doranem, se kterým na následných metrech předvedl něco nevídaného - chvilku to vypadalo, že zatáčku do cíle opravdu projedou společně dveře na dveřích. Z tribun se ozýval obrovský jásot. Doran nakonec maličko ubral a Erikssona pustil - ale né na dlouho. To Andreáse nejspíš rozhodilo úplně, jelikož opět chyboval o bariéru, ve stejné zatáčce jako na začátku. V cíli nakonec nejrychlejší Kuypers, Doran a Lyssen. Eriksson skončil čtvrtý. Škoda jeho horké hlavy...

ME 2010 - Maďarsko (HU) - Nyirád

Finále A - divize 2 (Enerberg, Kenis, Nottveit, Borseth, Častoral, Tohill)

Jediný opakovaný start finálových jízd…

Po startu velká mela, kdy téměř ve svodidlech skončil Kenis. Po chvilce se však z kačírku dostal a k velké radosti soupeřů pokračoval. Proč k velké radosti? Občas je totiž tak trošku zdržoval! Na špici se držel Enerberg, Borseth a Nottveit. Roman Častoral doháněl co mohl, ale na rychlejší soupeře nestačil. Enerbergova radost v cíli nebrala konce…

Finále A - divize 1A (Timerzyanov, Rakhmatullin, Čermák, Larsson, Bakkerud, Kalný)

Největší nervák víkendového klání…

Na startu hned dva čeští reprezentanti! Zdenda, který utržil ve 2. rozjížďce za atak na Leganova absurdní vyloučení, vyrážel ze třetí pozice a neuvěřitelně přestartoval první řadu ruských bohatýrů. Ve druhé zatáčce po startu však už letěl s Rakhmatullinem na dveřích. Snad jsme na chvilku ani nedýchali, když Ildar podjížděl Zdendu z vnitřku a vyvezl ho tak do kačírku. Toho hned využil i samotný Timerzyanov. Rázem z toho bylo pro našeho závodníka třetí místo. Zdenda však bojoval, stejně jako za ním skvěle jedoucí Jarda Kalný, který opět výborně využil Joker Lapu hned na začátku a vyčkával. A že měl na co! V předposledním kole se totiž ruští závodníci na čele natolik rozvášnili, že vlastní vinnou, při vzájemném předjíždění, zamířili do svodidel. Za nimi jedoucí Jarda je zkušeně podjel. To samé se o chvilku později podařilo i Zdeňkovi. Timerzyanov po této „bitvě“ zůstal stát u startu bez předního i zadního kola. Rakhmatullin s vylomenou přední nápravou pokračoval ještě chvilku po boku Larssona a Bakkeruda, poté svůj vůz také odstavil. Českému duu už nestálo nic v cestě! Pro Zdeňka navíc druhé místo znamená celkovou první příčku v čele tabulky ME divize 1A.

Finále A - divize 1 (Isachsen, Jernberg, Walfridsson, Hunsbedt, Hansen, Kuypers)

Parádní jízda nejzkušenějších…

Ve finále A divize 1 opět zazářil Isachsen, který tak zatím drží neporazitelnost v počtu stání na „bedně“. Pokaždé zatím na stupních vítězů byl! O druhé místo se poprali Jernberg a Hansen. Michael byl ale nakonec v posledním kole díky Jokeru Lapu rychlejší. Smůlu měl Ludvig Hunsbedt, který neodstartoval dobře, nejspíš kvůli technické závadě a po jednom kole trať opustil.

ME 2010 - Maďarsko (HU) - Nyirád

Další závod mistrovství Evropy nás čeká ve švédském Höljes první prázdninový víkend (3.7. - 4.7.2010). Opět pojedeme LIVE! Buďte tedy s námi. Fanděte rallycrossu a hlavně opět držte palce českým barvám, ať takovýchto parádních okamžiků zažíváme víc…