Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Buxtehude českým pohledem

17.10.2018 | Autor: Petr Šulčík
Buxtehude českým pohledem
V německém Buxtehude skončil letošní evropský šampionát divize Super 1600. Jak poslední závod sezony viděli čeští jezdci?

S cílem získat konečné páté místo v celkovém hodnocení mistrovství Evropy odjížděl do Německa Josef Šusta. Z jedenáctého místa po prvním dnu se nakonec český jezdec probojoval do finále, kde skončil pátý. A stejné místo mu patří také v celkové tabulce. I přes to, že Fin Jesse Kallio skončil v Buxtehude třetí. "Byl to velmi náročný závod. Hned v sobotu jsme po tréninku museli měnit motor. Mechanici si opravdu mákli. Výsledky úvodních dvou kvalifikací ovšem nebyly nejlepší. Druhý den jsem do toho dal všechno. Podařilo se mi vyhrát třetí kvalifikaci a v poslední být třetí. Na Kallia jsme získal po kvalifikaci rozhodující čtyři body. V semifinále nás opět potrápil motor, a tak před finálovou jízdou bylo opět plno práce. Jsme rád, že se podařilo vybojovat páté místo a tím i důležité body do konečného hodnocení. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na tomto výsledku podíleli. Zejména mechanikům za skvěle připravené auto. Vážím si i podpory českých fanoušků, kterých do Německa přijelo skutečně velké množství," řekl po závodě Josef Šusta.

MS 2018 - Německo

Zejména výborně zajetou třetí kvalifikační jízdou, kde skončil na čtvrtém místě se mezi postupující do semifinále dostal Pavel Vimmer. V semifinálové jízdě si připsal dva body za páté místo.

MS 2018 - Německo

Ondřej Smetana se nakonec po nedojeté sobotní kvalifikaci probojoval na dvanácté místo. V semifinále pak skončil pátý. "S posledním závodem sezony jsem spokojený. Trať není náročná na motor, proto jsem byl schopen zajíždět časy mezi pátým a desátým místem. Škoda té druhé nedojeté kvalifikace, z kolize bych ale nikoho nevinil, najížděl jsem zvenku a prostě to nevyšlo. Postavení v semifinále pak mohlo být lepší. Z poslední řady se těžko něco vymýšlí. Čekal jsem, že dojde vpředu v první zatáčce k nějaké kolizi, ale to se nestalo."

MS 2018 - Německo

Marcel Suchý obsadil v posledním závodě sezony osmnácté místo. Přibrzdily ho především problémy s poloosami v prvních dvou kvalifikačních jízdách. "Po dvou nedojetých kvalifikacích, které se jely v sobotu jsme nastupovali do nedělní části závodu už téměř bez šance na to zajet dobrý celkový výsledek. Ve třetí kvalifikaci jsem kvůli předčasnému startu musel absolvovat dvakrát joker lap což byla veliká škoda, protože časy které jsem zajížděl na kolo, byly srovnatelné s jezdci do desátého místa. Víkend hodnotím pozitivně, i přes všechny komplikace, jsem si poslední závod sezóny užil."

MS 2018 - Německo