Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Černá vlajka pro Zdeňka Čermáka!

6.06.2010 | Autor: Petr Šulčík
Černá vlajka pro Zdeňka Čermáka!
V krátkosti vypouštíme do světa nejdůležitější momenty z 2. a 3. rozjížďky.

V krátkosti vypouštíme do světa nejdůležitější momenty z 2. a 3. rozjížďky.

2. rozjížďka

Roman Častoral šestý čas, v rundě skončil třetí za Enebergerem a Nottveitem. V jízdě Viktora Mužíka, který skončil poslední, odstoupil po poruchu motoru Patrick Mertens (opět musela nastoupit úklidová četa, neboť na trati zůstal vylitý olej) a Derek Tohill.

Jaroslav Kalný skvěle odstartoval a po celou dobu rozjížďky už před sebe nikoho nepustil. Zdeněk Čermák měl ve své rundě Pole Position, zvolil si ale start ze čtvrté pozice vedle Veverky, Leganova a Larssona a vyplatilo se! Zdeněk byl po celou dobu na čele, měl však v patách neúnavného Leganova. Zlom přišel ve chvíli, kdy Zdeněk zamířil v posledním kole do Jokeru, který už měli ostatní soupeři za sebou... Čekal se střet! Leganova však zatáčka vynesla víc než by čekal a Zdeněk měl velkou rychlost z Jokeru. Leganov proto Zdeňka, který šel na vnitřek, ihned zavřel. Zdeněk neměl kam uhnout, došlo ke kontaktu, ve kterém přišel Leganov o kolo, v poslední zatáčce se ještě přetočil a zůstal stát. V cíli tedy první Čermák, Larsson, Veverka. Po druhých rozjížďkách došlo ale bohužel k zasedání komisařů, kteří našeho závodníka penalizovali černou vlajkou, nutno podotknout, že Zdeněk v tom byl zcela nevinně.

Velkou ránu dal Linas Norkus. Po strkanici s Hansenem a Hunsbedtem skončil tvrdě ve svodidlech. Podobně na tom byl i Mats Lysen, který vylomil kolo ihned po startu a zůstal stát v nepřehledné druhé zatáčce. Závod byl zastaven. V divize 1 zatím nejlépe Sverre Isachsen, který vyhrál svou rozjížďku nad Kuypersem a Münnichem - celkově také první.

3. rozjížďka

Jos Sterkens nedokončil rozjížďku, jelikož se v Jokeru přetočil. Roman Častoral skončil v jízdě druhý za Enebergem, ve třetích rozjížďkách tedy šestý čas, celkově pátý.

Dobře dopadl tentokráte Zdeněk Čermák, který svou rundu vyhrál. Nevedlo se však Jardovi Kalnému, který byl ve stejné rozjížďce. V horní části trati si omylem vypnul motor a dost se zdržel, nakonec dokončil čtvrtý před Galuškou. Totéž platí i o Václavu Veverkovi, který jel velmi dobře. Držel se za prvně jedoucím Meyerem, avšak zpomalil ve chvíli, kdy traťový komisaři začali mávat vlajkami a Václav se mylně domníval, že jízda skončila. Svou nemilou chybou tak na zbylé soupeře hodně ztratil. Dobře nedopadl ani Navickas a Linnemann. Navickas se přetočil v zatáčce a Linnemann zůstal stát ihned po startu, nejspíše pro technickou závadu.

Přetočení po startu čekalo i na Franka Valleho, jízdu nedokončil. Ostatní předvedli pěkné souboje. Isachsen a Norkus do třetích jízd nenastoupili. Každý z jiného důvodu - Isachsen vzhledem k bodům nemusel a Norkus zřejmě nestihl svůj vůz, po těžké srážce se svodidly, opravit.