Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Ve Švédsku vede Kristofferssson

1.07.2017 | Autor: Petr Šulčík
Ve Švédsku vede Kristofferssson
Johan Kristofersson vede po prvním dnu sedmý závod mistrovství světa ve Švédsku. Dva Češi zítra pojedou semifinále divize Super1600.

Švédský jezdec Johan Kristoffersson se po výhře ve druhé kvalifikaci ujal vedení ve svém domácím podniku mistrovství světa. V první kvalifikační jízdě zdolal Kristofferssona jen Sebastien Loeb, který je po prvním dnu na druhém místě. Třetí je po dvou třetích místech loňský vítěz Andreas Bakkerud. První pětici uzavírá Kevin Eriksson a Petter Solberg. Nedaří se týmu EKS. Nejlépe postaveným je dvanáctý Reinis Nitišs. Toomas Heikkinen a Per Gunnar Andersson jsou na šestnáctém a sedmnáctém místě. V evropském hodnocení divize Supercar je na tom nejlépe Thomas Bryntesson před Peterem Hedströmem a Alexandrem Hvaalem. V kategorii RX2 suverénně vyhrál všechny čtyři kvalifikace Cyril Raymond.

MS 2017 - Švédsko

MS 2017 - Švédsko

MS 2017 - Švédsko

V evropském mistrovství divize Super1600 vyhrál kvalifikaci po třech vítězných jízdách Timur Shigaboutdinov. Až v poslední ho dokázal porazit Janno Ligur. Z českých jezdců má nejlepší pozici pro zítřejší semifinále Josef Šusta, který skončil na sedmém místě. Situaci si ve čtvrté kvalifikaci zkomplikoval Ondřej Smetana, který po souboji z jedním ze soupeřů dojel jízdu s poškozeným vozem a nakonec si zajistil poslední postupovou dvanáctou pozici. Pro ostatní české jezdce závod končí. Václav Veverka skončil celkově čtrnáctý (dnes dvakrát dvanáctý čas), Pavel Vimmer sedmnáctý. Marcel Suchý skončil ve čtvrté kvalifikaci v první zatáčce po kontaktu mimo trať a jízdu nedokončil. Celkově se umístil na 23. místě. Zdeněk Kučera kvůli problému s motorem do dnešního dne nenastoupil.  

MS 2017 - Švédsko

MS 2017 - Švédsko

MS 2017 - Švédsko

MS 2017 - Švédsko

MS 2017 - Švédsko

MS 2017 - Švédsko