Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Autodrom Česká Lípa přivítá evropskou rallycrossovou elitu

30.08.2010 | Autor: Petr Šulčík
Autodrom Česká Lípa přivítá evropskou rallycrossovou elitu
Finále evropského rallycrossu zavítá, stejně jako poslední dvě sezony, na sever Čech, na Global Assistance Racing Arénu Autodrom Česká Lípa.

Finále evropského rallycrossu zavítá, stejně jako poslední dvě sezony, na sever Čech, na Global Assistance Racing Arénu Autodrom Česká Lípa. Žádná motoristická duše nesmí na tomto svátku motorismu chybět. Vezte, že 18. – 19. 9. 2010 budete mít jedinečnou šanci opět shlédnout souboje nesilnějších speciálů vůbec. Můžete se těšit na tvrdé souboje severských jezdců napříč divizemi, kterým bude chtít znepříjemnit život celý zbytek Evropy včetně českých hvězd rallycrossu.

 

Jezdci mají za sebou již osm odjetých závodů a souboje o tituly se pěkně přiostřují. Důkazem může být i havárie Liama Dorana z první zatáčky ve finále A v Buxtehude, kdy se svým Citroënem udělal doslova stojku na „čumáku“. V divizi 1 se nám rýsují hned čtyři favorité na zisk titulu, i když je na tom obhájce Sverre Isachsen zatím bodově nejlépe. Růžky zde vystrkují Michael Jernberg, Kenneth Hansen a překvapení letošní sezony Liam Doran, který je v rallycrossových kuloárech pasován na černého koně letošní sezony. Dokázal vyhrát ve finské Kouvole a vyrazil tak ve stopách svého otce Pata Dorana. Náš Pavel Koutný ještě nestihl připravit svoji novou zbraň, ale i tak dokáže pravidelně zajíždět časy v top 10. Šestnáctistovkaři stále hledají recept na vozy Renault Clio z dílny Jussiho Pinomäkiho a letos je jim to daří. O titul svádějí souboj Timur Timerzyanov, Zdeněk Čermák, Ildar Rakhmatullin a Johan Larsson. Další český jezdec Jaroslav Kalný sice vynechal dva letošní závody, ale i tak je na tom bodově velmi dobře. Dvoulitrové zadokolky divize 2 se nám rozrostly o další zajímavé stroje. Souboj o titul tak jistě svede irský pilot Derek Tohhil s Norem Knutem Ove Borsethem, úřadujícím šampiónem. Nejlepším českým zástupcem je Roman Častoral, který se stále snaží dotáhnout technický náskok severských pilotů, kde má závodění s poháněnou zadní nápravou velkou tradici. Nutno podotknout, že se mu daří a na posledním závodě v Buxtehude dokonce sváděl velké souboje s Derekem Tohhilem.

 

Čeká nás tedy velké finále v Sosnové, bude se rozdělovat posledních 20 mistrovských bodů v každé divizi, které rozhodnou o titulech Mistra Evropy. Sledujte tento server, dozvíte se další novinky z příprav, jezdecké obsazení a další pikantnosti.

 

Program závodu:

sobota 18. září 2010

10:30 – 11:30                         1. Volný trénink

12:00 – 13:00                         2. Volný trénink

13:30                                      Oficiální měřený trénink

15:00                                      Začátek první série rozjížděk

 

neděle 19. září 2010

08:30 – 09:30                         Warm Up

10:00                                      Začátek druhé série rozjížděk

12:15                                      Začátek třetí série rozjížděk

14:00                                      Autogramiáda jezdců

15:00                                      Finále

 

tisková zpráva: Autodrom Česká Lípa