Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

V Jižní Africe o titul vicemistra

22.11.2018 | Autor: Petr Šulčík
V Jižní Africe o titul vicemistra
V posledním závodě letošní sezony mistrovství světa v rallycrossu se bude rozhodovat pouze o titulu vicemistra. Ve hře jsou čtyři jezdci.

Poslední nevyřešenou otázkou letošní sezony mistrovství světa v rallycrossu je, kdo skončí na konečných stupních vítězů. Napodobí někdo Sebastiena Loeba z Belgie a porazí poprvé od jara dvojnásobného šampiona Johana Kristofferssona? Nebo Švéd vyhraje pojedenácté v této sezoně? Závod v Jižní Africe patřil loni k těm vůbec nejdramatičtějším, i když už dávno bylo o titulu rozhodnuto. 

Nejlepší výchozí pozici má před závodem Mattias Ekström, který má čtyřbodový náskok před svým týmovým kolegou Andreasem Bakkerudem. Petter Solberg ze čtvrtého místa ztrácí sedm bodů. Bez šance není ani průběžně pátý Sebastien Loeb. Pravidelnou patnáctku letošních startujících doplní tři jezdci. Britský jezdec Oliver Bennett a dva vozy Seat Ibiza nasadí tým All - Inkl.com s Timo Scheiderem a René Münnichem. Rozhodnuto o titulu není v kategorii RX2, kde má před posledním závodem Oliver Eriksson náskok čtrnácti bodů před Guillaume De Ridderem. Přímé přenosy z jednotlivých kvalifikací, semifinále a finále bude možno sledovat na youtubovém kanálu FIA World Rallycross Championship. V neděli ve 13 hodin pak začne sestřih a následný přímý přenos na programu Nova Sport 1.

Seznam přihlášených jezdců - MS 2018 - Jižní Afrika (Killarney)

MS 2018 - Anglie