Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Světový šampionát míří za oceán

3.08.2016 | Autor: Petr Šulčík
Světový šampionát míří za oceán
Sedmým závodem mistrovství světa v rallycrossu bude závod v kanadském Quebecu na trati Trois - Riviéres.

Po měsíční přestávce začíná druhá polovina sezony letošního mistrovství světa. Jezdci světového šampionátu se představí v Kanadě. Z původně přihlášených bude za oceánem chybě tým JRM Racing, který rozvázal smlouvu s Liamem Doranem. Nepojede ani Sebastian Eriksson s Hondou Civic, kterou tým Olsbergs nasazuje v Global Rallycross Championship. Pokračovat bude souboj o letošní titul, kde mezi prvním Mattiasem Ekströmem a druhým Petterem Solbergem je rozdíl pouhých pěti bodů. Na třetím místě šampionátu je už s větší ztrátou vítěz posledních dvou závodů na severu Evropy Andreas Bakkerud. Vzestupnou tendenci má také forma jezdců Peugeotu. V Kanadě se kromě jezdců divize Supercar představí také divize RX Lites.

MS 2016 - Švédsko

"Tři vítězství v první polovině sezony nejsou špatná, ale opouštět domácí závod v Höljes bez trofeje a bez šampaňského pro mě bylo znepokojující. Po závodě ve Švédsku jsme měl na programu závod DTM v Zandvoortu. Přestávku jsem strávil odpočinkem s rodinou a nyní bych rád bojoval o další vítězství v prvním zaoceánském závodu sezony," prohlásil lídr šampionátu Mattias Ekström. V Kanadě je o šest hodin méně, vítěze závodu budeme znát v neděli po deváté hodině večerní.