Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Solberg: "Druhá polovina sezony bude velmi zajímavá!"

2.08.2016 | Autor: Petr Šulčík
Solberg: "Druhá polovina sezony bude velmi zajímavá!"
Dvojnásobný mistr světa v rallycrossu a druhý jezdec letošního pořadí už netrpělivě vzhlíží k následujícímu závodu v Kanadě.

Je za námi šest závodů rallycrossového mistrovství světa. Tři závody vyhrál Mattias Ekström, poslední dva Andreas Bakkerud, jeden Petter Solberg. Byl to hned ten první v Portugalsku. Norský jezdec sice pravidelně boduje, ovšem bojuje také s technickými problémy a nastavením svého vozu. V posledním závodě ve Švédsku skončil už v semifinálové jízdě.

Solbergovi se ve Švédsku nedařilo od začátku. Poté co nedojel první kvalifikaci musel hodně bojovat o postup mezi nejlepší dvanáctku. "Na rovinu říkám, nebyl to pro nás vůbec podařený víkend. Jsme rád, že odstup pěti bodů mezi mnou a Mattiasem zůstal stejný. Cítil jsem, že mám rychlost abych vyhrál a kvalifikace nakonec dopadla dobře. Ale v semifinále jsem se dostal za několik soupeřů a nebyl schopen se probojovat dopředu," zhodnotil s odstupem poslední závod ve švédském Höljes Petter Solberg.

MS 2016 - Belgie

"Ukázali jsme, že máme sílu na to bojovat vpředu. Finále bylo perfektní. Ale znáte mě. Jsem bojovník a chtěl jsem tam být. Nyní jsme před dalším závodem Kanadě měli trochu času. Pracovali jsme zejména na nějakých strategiích. Druhá polovina sezony bude jistě zajímavá a náš tým se má určitě na co těšit," dodal úřadující mistr světa.

MS 2016 - Belgie

Vrátí se Solberg na vítěznou vlnu na druhém konci Atlantiku? V Kanadě se mu podařilo před dvěma lety zvítězit, loni už se mu vedlo méně. Odpověď nám dá už následující víkend.