Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Sosnová láká o víkendu na kvalitní rallycross (+seznam přihlášených)

10.09.2014 | Autor: Petr Šulčík
Sosnová láká o víkendu na kvalitní rallycross (+seznam přihlášených)
Na autodromu v Sosnové u České Lípy se již o tomto víkendu uskuteční finálový závod Rallycross Challenge Europe.

Pořadatelům posledního závodu evropské rallycrossové trofeje RCE - Rallycross Challenge Europe se sešla velmi slušná startovní listina, která na nedělní závod do Sosnové slibuje kvalitní sportovní podívanou. V nejsilnější kategorii Supercars je do Sosnové přihlášeno celkem 13 rallycrossových monster s výkonem ve stovkách koní, které dokáží přihlížejícím divákům pořádně zvednout hladinu adrenalinu v krvi při pohledu na jejich dravou jízdu. V šampionátu RCE se bude v tomto finálovém závodě ve třídě Supercars rozhodovat o titulu, protože mezi Němcem Berndem Schomakerem se Škodou Fabia a Rusem Olegem Grishinem také se Škodou Fabia je před finálovým závodem rozdíl pouhých čtyř bodů. I mezi dalšími přihlášenými borci ale můžeme najít adepty na vítězství v tomto závodě a pozadu určitě nebude chtít zůstat ani jeden z nejlepších českých rallycrossařů Pavel Koutný s Fordem Fiesta, či znalec místního okruhu Němec Rene Münnich s Audi S3.

MS 2014 - Belgie

Celkem 17 jezdců je na finálový závod RCE v Sosnové přihlášeno v oblíbené třídě Super 1600, kde je velká vyrovnanost mezi závodníky a diváci si zde pravidelně užívají dramatické souboje kolo na kolo. Kategorii šestnáctistovek s pohonem předních kol aktuálně vede Němec Sven Seeliger s Fordem Fiesta S 1600. Tato kategorie nabídne i největší zastoupení českých barev, kdy se na start postaví celkem čtyři závodníci, kterými budou Stanislav a Josef Šustovi se Škodou Fabia R2 a R1, Václav Veverka s Peugeotem 206 a Ondřej Smetana s Fordem Fiesta MK7. Kategorii Touring Cars má zatím nejlépe rozjetou Belgičan Jos Sterkens s Volvem C30 jehož dělí jen 22 bodů od Romana Častorala, který ale v Sosnové odstartuje jen v kategorii SuperNationals v rámci seriálu Zóny střední Evropy. Právě ve třídě Supernationals je přihlášeno celkem 16 závodníků, kde převládá osm Rakušanů. Doplňuje je 6 Čechů a jeden Polák a jeden Slovák.

RCE 2014 - Nizozemsko

Diváci, kteří rallycross a autokros sledují pravidelně dobře ví, že skvělé souboje na každém závodě můžeme očekávat od účastníků KartCross MASCOM Cupu 2014, kde se na start postaví celkem 17 závodníků s mrštnými „karty“, které většinu závodu stráví ve smyku. Celkem 23 historických rallycrossových závodních vozů se objeví v závodě České trofeje rallycross historik, kde uvidíme závodit vozy, jako je například Škoda 130 RS nebo 130 LR, Ford Sierra, BMW E30, Peugeot 205, Audi a další…Zajímavostí je, že s Fordem Escort RS Cosworth se představí Petr Koutný, bratr Pavla Koutného a za volantem historické Škody 130 L Martina Koutná, dcera Pavla Koutného. Za povšimnutí jistě stojí i fakt, že mezi historiky bude závodit i několik exmistrů republiky v rallycrossu.

ZSE 2014 - Česko

V sobotu 13. září jsou v plánu technické přejímky a volné tréninky všech kategorií. Vstupenky budou k zakoupení na pokladnách a v předprodeji autodromu. Více informací o Rallycross Europe Challenge se dozvíte na www.rcchallenge.eu a na www.autodrom.cz.

Seznam přihlášených jezdců - Sosnová 2014

Nedělní program:

07.30 – 8.30 – Warm Up (2 kola)
08.30 – Začátek první série rozjížděk
10.30 – Začátek druhé série rozjížděk
11.45 – Prezentace jezdců
13.00 – Začátek třetí série rozjížděk
14.45 – Finále
17.00 – Stupně vítězů na závodišti
19.30 – Oficiální vyhlášení výsledků

text: Petr Eliáš