Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Sedlčany přivítají první závod Rallycross Cupu!

28.04.2015 | Autor: Petr Šulčík
Sedlčany přivítají první závod Rallycross Cupu!
V sobotu se v Sedlčanech pojede první závod nově vypsaného seriálu Rallycross Cup, který má za úkol přilákat k tomuto závodění nové jezdce.

Sedlčany tuto sobotu přivítají další automobilový svátek. Tentokrát na sedlčanskou trať zamíří rallycrossoví jezdci v rámci projektu nazvaném rallycross cup. Ten vznikl jako myšlenka podpořit rallycross a přilákat do tohoto sportu nové jezdce tím, že vytvoří mezistupeň mezi amatérskými hobby závody a republikovým závoděním.

Na jedné trati se v jeden den na trati potkají jak republikoví jezdci, tak začínající jezdci, porovnají své síly a mohou si předávat své zkušenosti. Na tratích se letos představí legendy rallycrossu jako například Jan Macháček, Jiří Kazil, Karel Václavík, Petr Bílek, Radek Pavlíček, Jan Skála, Jiří Matějka a další, kteří mají tuto úlohu na starosti.

Do těchto závodů se dokonce můžete se svým vozem přihlásit. Díky tomu, že je rallycross cup klubový závod, není nutné být vlastníkem licence či homologovaného vozu. Více informací k těmto závodům naleznete na http://rallycrosscup.cz/.

Program závodu:

06:00 – 08:00  Technická a administrativní přejímka

07:30 – 08:30  Volný trénink

08:45 – 09:00  Rozprava s jezdci

09:00 – 11:00  První série rozjížděk

11:00 – 13:00  Druhá série rozjížděk

13:00 – 15:00  Třetí série rozjížděk

15:00                 Semifinálové a finálové jízdy

Rallycross Cup 2015

text: Daniel Kříž