Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

GRX 2018: Grönholm & Timerzyanov

6.03.2018 | Autor: Petr Šulčík
GRX 2018: Grönholm & Timerzyanov
Sestavu pro sezonu MS 2018 dnes představil tým GRX Marcuse Grönholma. Vedle jeho syna Niclase pojede ve druhém voze Hyundai i20 Timur Timerzyanov.

Dva vozy Hyundai i20 Supercar nasadí do letošního světového šampionátu tým Marcuse Grönholma. Vedle Niclase Grönholma za volant druhého vozu usedne trojnásobný mistr Evropy Timur Timerzyanov. Vozy i20 vycházejí z rallyových speciálů z roku 2016. O přestavbu vozů na rallycross se postaral tým Set Promotion. Testy jsou na programu v příštích týdnech.

GRX Taneco 2018

"V souvislosti s tímto programem jsme se rozhodli pro Hyundai, i vzhledem k mým dobrým vztahům s Michelem Nandanem, šéfem Hyundai Motorsport. Jde ovšem o čistě soukromý projekt. Nemáme žádnou tovární podporu jako několik dalších týmů ve světovém rallycrossu, ale Hyundai nám poskytl řadu cenných informací. Máme na voze několik nových řešení. Testovat bychom měli začít v příštím týdnu. S naší jezdeckou sestavou můžeme závodit s nejrychlejšími," uvedl Marcus Grönholm.

GRX Taneco 2018

"Čekal jsem na tuto příležitost dlouhou dobu, pravděpodobně od konce sezony 2014. Po technické stránce a z hlediska celého týmu je to pro mě velký krok kupředu. Jsem rád, že mohu spolupracovat s Marcusem, který rozumí mému stylu jízdy. Navíc se vracím také ke spolupráci s Jussim (Pinomäkim). K dobrým výsledkům je potřeba podávat konzistentní výkony a hlavně se vyhnout technickým problémům," řekl Timur Timerzyanov.

GRX Taneco 2018

"Všechno vypadá dobře a nepochybuji o tom, že budeme konkurenceschopní. V minulých letech jsem dokázal zajet dobré výsledky, problémem byly především starty. Na tom jsem hodně pracoval, řešili jsme můj posez ve voze a také uhel nastavení pedálů. Hodně jsem toho najezdil a na jsem dobře připraven. Timur je hodně zkušený jezdec. Naše spolupráce bude bezesporu fungovat velmi dobře," dodal Niclas Grönholm.