Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Úspěšný vstup českých jezdců do ME

29.04.2015 | Autor: Petr Šulčík
Úspěšný vstup českých jezdců do ME
Ani jeden z českých jezdců nechyběl v závěrečných bojích divize Super 1600 prvního podniku mistrovství Evropy v Portugalsku.

Ondřej Smetana skončil po čtyřech rozjížďkách na čtvrtém místě a v semifinále se postavil do první řady startovního roštu. "Umístění mohlo být ještě lepší nebýt několika chyb v první z nich. Ve druhé mě potrápily stěrače, které přestaly fungovat hned po startu. Další dvě jízdy už byly podle mých představ," uvedl Ondřej Smetana.

V semifinále skončil na druhém místě. "Start se mi povedl, ale Szabó byl prostě rychlejší," uznal český jezdec. Po startu finálové jízdy se dostal na druhé místo. "Ve finále jsem postrádal vyšší kroutící moment motoru," pokračoval. Navíc ve čtvrtém kole přišel kontakt s Misyulyou, za který byl na konci Rus vyloučen. Smetana tak nakonec skončil na čtvrtém místě. "S výsledkem jsem spokojen. Je to pro mě dobrý start do sezony. Mokro mi nevadí. Když pominu, že člověk leze po kolena v bahně, na autě se mlží okna a není nic vidět, tak mi tyto podmínky vyhovují. Konat začínají i sportovní komisaři, když neváhali a Misyulyu vyloučili," řekl Ondřej Smetana.

MS 2015 - Portugalsko

S novým vozem Škoda Fabia Mk2 odjel do Portugalska Pavel Vimmer. Ve své semifinálové jízdě dojel na šestém místě a celkově skončil jedenáctý . "Šel jsem do závodu s mírnými obavami, ale co může být lepší test než ostrý závod. Nakonec auto fungovalo naprosto bez problémů. Počasí nikdo neovlivní, pro mechaniky to nebylo nic příjemného," uvedl Pavel Vimmer.

V prvním závodě s novým autem se probojoval do semifinále. "Ze třetí řady se těžko něco vymýšlí. Na této trati, kde je joker lap hned po startu, to platí dvojnásob. Během víkendu jsem udělal také několik chyb, což pramení z nevyježděnosti. S konečným výsledkem jsem spokojen. Nyní se musíme zaměřit na vyladění auta na sucho," představuje další plány Vimmer.

Techničtí komisaři při úvodním závodu nezkoumali technické provedení jednotlivých aut. "Přejímky proběhly naprosto hladce. Technické předpisy nikdo oproti loňsku neřeší. Nad některými vozy by se ovšem techničtí komisaři měli pozastavit. Tyto věci by ovšem měly vycházet od technických komisařů a neměli by to řešit týmy a jezdci," řekl Pavel Vimmer.

Video z finále divize Super 1600