Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Podruhé do Španělska

15.09.2016 | Autor: Petr Šulčík
Podruhé do Španělska
Souboj i titul rallycrossového mistra světa bude pokračovat v Barceloně. Součástí závodu je i evropský šampionát divizí Supercar a Super1600.

Dokáže Petter Solberg a Mattias Ekström navázat na svá vítězství z úvodu sezony nebo opět stáhnou něco ze svého bodového manka Andreas Bakkerud a Johan Kristoffersson. Sezona pomalu spěje do svého závěru a vypadá to, že každý bod se bude počítat. Poprvé se letos v mistrovství světa představí dvojnásobný šampion DTM Timo Scheider, který nahradí Reinise Nitišse u týmu All-Inkl.com. Nitišs se pro závod v Barceloně vrací za volant fiesty týmu Olsbergs. Dva vozy Mini RX postaví na start tým JRM Racing. Vedle Guerlaina Chicherita se představí Guy Wilks. V evropském hodnocení divize Supercar je největším favoritem vítěz tří předchozích závodů Kevin Hansen. V Barceloně bude jedno z nejpočetnějších startovních polí v této sezoně (22 aut Supercar WRX, 25 - Supercar ERX, 26 - Super1600).

MS 2015 - Španělsko

Boje o tituly vrcholí také v dalších divizích. V Super 1600 je zatím ve vedení Maďar Krisztián Szabó. Vítěz předchozího závodu vede o sedm bodů před Dánem Ulrikem Linnemannem. Třetím místem ve Francii se na sedmé místo posunul Josef Šusta. O jednu příčku před ním je v průběžném pořadí Ondřej Smetana. Chybět v Barceloně nebudou ani jezdci kategorie RX Lites.

Seznam přihlášených  jezdců - MS 2016 - Španělsko