Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Otevřený dopis FASu ČR

5.08.2010 | Autor: Petr Šulčík
Otevřený dopis FASu ČR
Tým VIAKOM-RACING.cz v čele s Alešem Mrkáčkem nás požádal o zveřejnění otevřeného dopisu adresového FAS.

Tým VIAKOM-RACING.cz v čele s Alešem Mrkáčkem nás požádal o zveřejnění otevřeného dopisu adresového FAS.

 

Jeho znění je následující:

 

Vážení funkcionáři FAS, Vážení pánové,

bohužel se nedá již mlčet k tomu co se tady děje v rallycrossu a co zde předvádíte jako orgán zaštiťující pořádání závodů MMČR v rallycrossu. Takový bordel, nezájem o korektní průběh závodů a poškozování domácích závodníků je do nebe volající. Jestli Vás jako starou gardu zasloužilých vedoucích pracovníků už nebaví pořádat a korektně organizovat tyto závody, běžte od toho, složte funkce a přenechejte to jiným, kteří se chtějí tomuto sportu věnovat a chtějí, aby se dodržovala alespoň základní pravidla pro soutěžení. Tento dopis vzniká na popud neskutečně liknavě zorganizovaných posledních dvou závodů v ČR ze strany FASu. Místo toho, abyste, když už nic jiného, aspoň dohlíželi na dodržování korektního průběhů závodů, jen sedíte, vybíráte neskutečně vysoké startovné a krčíte rameny, když je problém a když je protest na spadnutí. Takto jednají jen lidé, kterým je tento sport ukradený a nemají zájem se starat ALESPOŇ po sportovní stránce o korektní průběh závodu.

Píši tento dopis z pozice jezdce a zároveň vedoucího teamu v královské divizi D1, ale jak je mi známo, tak v ostatních divizích je to stejné. Vy, jako řídící orgán rádi přijdete a rádi si s námi poplácáte po ramenou v depu, jak je pěkné, když český jezdec vyhraje třeba v Polsku D1 a jak je pěkný pohled na aktuálně vedoucího závodníka na žebříčku MMČR v divizi 1 z mého teamu (Otakar Výborný). Místo toho, abyste se o to více snažili v českém mistráku, dokonce na domácí půdě, maximálně pomáhat českým jezdcům, aby dobře prezentovali český rallycross, a zároveň odolali velkému tlaku zvláště rakouských pilotů v D1, tak děláte přesný opak. Jen jeden příklad za všechny. Jak je možné, že necháte dopustit, aby si tady rakouští piloti dělali co chtěli a permanentně ulévali starty po celý závodní víkend bez nějakého problému. JAK JE MOŽNÉ, že Vás na závodech absolutně nezajímá, že finále D1, kde českým pilotům jde o všechno (Výborný, Zeman), bylo po sportovní stránce absolutně neregulérní ????? K čemu tam jsou placení čeští sportovní komisaři na domácích českých závodech ????? (o zahraničních ani nemluvě, to je úplný výsměch), za co si Vás platíme, proč tam jste ???? K čemu tam jsou VYPNUTÁ signalizační zařízení ulitých startů firmy Chronorace ??????  Kdo má tohle z Vás na starosti a nese za toto odpovědnost ???

Od stolu napálíte před sezónou neskutečné vysoké startovné+licenci jezdce a teamu,  8 x 150 EUR = (30 400+4 200)*2 jezdci + 12 000 = zaplaceno více jak 81 000 Kč !!!, ale když něco chceme, tak za ně máme akorát výsměch českých činovníků na českých závodech !!!! Jestli tohle myslíte vážně, tak jděte k čertu a nechte to jiným. To, že tento sport stojí neskutečnévelké peníze a velkou dřinu mnoha lidí okolo, Vás pochopitelně asi nezajímá. To, že čeští závodníci jedou z českých závodů domů naštvaní, s pocitem křivdy a s kudlou vraženou do zad od vlastních lidí, vše umocněné možná prohraným celým šampionátem ……..  Hlavně vybrat startovné, dopřát si raut a hned po závodech hurá domů. 

Teď se jedou poslední 3 závody v Rakousku. Bylo nám naznačeno už teď v Sedlčanech, že rakouští pořadatelé udělají maximum, aby zvýhodnili svoje jezdce a budou se maximálně snažit české jezdce v rámci českého mistráku co nejvíce znevýhodnit, jen aby jejich piloti vyhráli. Takový přístup je na jednu stránku pochopitelný, na druhou je neskutečně deprimující z pozice českého jezdce.

Pokud se nám nepodaří i přes velké osobní a finanční úsilí český mistrák v divizi D1 vyhrát a zase na jaře v roce 2011 uslyšíme od Vaší nadřazené autorityna školení jezdců, jak sezóna 2010 stála za nic a bez výsledků, věřte, že jste za to z velké části odpovědni VY, protože děláte vše proto, aby rallycross v ČR byl více a více nedostupnější jak finančně tak už i po sportovní stránce. Hanba Vám!!

S pozdravem Aleš Mrkáček, VIAKOM s.r.o.

 

Více videí z týmu VIAKOM-RACING.cz naleznete na této adrese.