Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Zóna v Melku v ohlasech

8.09.2022 | Autor: Petr Šulčík
Zóna v Melku v ohlasech
Tradiční ohlédnutí za zónovým a republikovým závodem v rakouském Melku v ohlasech týmů a jezdců.

Už osmý letošní závod mistrovství Zóny střední Evropy se o víkendu odjel v rakouském Melku. Do konce sezony zbývají tři závody. Pojede se ještě v Nyirádu, na Slovensku a závěr obstará italská Maggiora. V nejsilnější divizi SuperCars má blíže k titulu Zbigniew Staniszewski, který dojel v Melku třetí za vítězným Markem Jourou a Alešem Fučíkem. Zajímavěji to vypadá v divizi Super1600. V Rakousku zvítězil Libor Teješ před Jiřím Šustou a Václavem Tůmou. Vedoucí jezdec šampionátu Jan Ratajský skončil až pátý za Dominkem Senegacnikem. V čele má nyní Ratajský náskok deseti bodů na Jiřího Šustu. Více jak třicetibodový náskok má v divizi SuperTouringCars -2000 vítěz z Melku Roman Častoral. Druhý dojel Jakub Michal a ztrácí v celkovém pořadí 29 bodů na druhého Jakuba Kowalczyka. Za sebou má ovšem jen o dva body Martina Šindelka (v Melku 3. místo). O titul v STC +2000 si to rozdají Tibor Vámosi a vítěz posledního rakouského závodu Slawomir Woloch. Ze třetího místa se může zapojit také další maďarský jezdec Zoltán Held. Nejlepším českým jezdem v této kategorii byl v Melku na druhém místě Tomáš Michal. V STC -1600 má sezonu nejlépe rozjetou Konrad Gryz, který v Melku zvítězil před Lukasem Dirnbergerem, Martinem Knápkem a Radkem Dvořákem. V republikovém mistrovství divize National1600 znovu vyhrál Jiří Štěrba před Lukášem Pechem a Markem Honzíkem. Při škrtání dvou výsledků je situace před závěrem zcela otevřená. V historicích si vítězství připsali Pavel Steiner a Michal Vyhnal.

Ohlasy jezdců (průběžně aktualizováno):

pozn.: V případě zájmu zašlete ohlas na redakční e-mail.

SuperCars

Marek Joura: "V Melku jsme startovali vůbec poprvé a tak jsem se na závod velmi těšil. Už tréninkový čas napověděl, že máme slušnou rychlost a tak jsem věřil, že to dokážeme přenést do závodu. To se potvrdilo a vyhráli jsme první rozjížďku. Ostatní kvalifikační jízdy jsem dojel vždy na 3 místě. Po odjetí semifinále jsme udělali na vozu pár změn a do finále jsme startovali ze druhé řady. Po předjetí Staniszewského jsem se dostal za Aleše Fučíka a následovala jízda za ním. Po jeho drobné chybě jsem se protáhl před něj a dojel první. Velké dík patří mechanikům, KRTZ Motorsport s.r.o a rodině, která mě v závodění podporuje. Příští závod startujeme v Nyirádu a já doufám, že to bude víkend podobný tomu v Melku."

Aleš Fučík: "Závod pro mě začal prasklou poloosou v prvním tréninku, mechanikům se však podařilo auto připravit hned na druhý trénink, který jsem vyhrál. Závod se vyvíjel dobře až na závěr finálové jízdy, kde jsem chyboval v joker lapu. Na výjezd nebylo dobře vidět, dostal jsem do sluchátek informaci, že to bude na výjezdu těsné. Moc jsem toho neviděl a nechal do další zatáčky dost místa na vnitřku. Marek toho využil. Až na tento moment jsem spokojený."

Alois Höller: "Bohužel stále bojujeme s diferenciálem a já nemůžu na startu riskovat tak, jak chci."

Super1600

Libor Teješ: "V Melku jsem naposledy jel před třemi lety, kde jsem si vyjel titul mistra ČR v divizi National1600. Obtížnost trati jsem ze začátku podcenil, takže jsem v trénincích neměl dobré tempo. Trať jsem si pořádně osahal a v kvalifikacích to vypadalo úplně jinak! Rozjížďky jsem bodově vyhrál, takže do finále jsem startoval z pole position. Všichni soupeři byli nesmírně rychlí a znovu mohl vyhrát opravdu kdokoliv! Měl jsem perfektní start a v první zatáčce jsem měl relativně velký náskok. Zachoval jsem chladnou hlavu a zbytek závodu jsem jel svoji rychlou jízdu. Nakonec vše dopadlo skvěle a finále jsem vyhrál! Celý víkend auto fungovalo naprosto dokonale a hnalo mě dopředu. Chtěl bych moc poděkovat hlavně tátovi, že i když jsme na závodech byli jen my dva, tak se o auto pečovalo na 100%. Děkujeme také naším sponzorům za podporou a fanouškům, kteří nám drželi celý víkend palce. Byl to skvělý víkend!"

Jiří Šusta: "Melk je poměrně rychlá a technická trať. Jsem rád, že jsme vybojovali druhé místo, i když mě to samozřejmě ale i dost štve. Jsem si vědom svých chyb, ale věřím, že jsem se zase něčemu přiučil a i auto bude zase o něco lepší. Děkuji celému svému týmu, rodině a sponzorům a klukům, Liborovi a Vaškovi, ještě jednou gratuluju."

Václav Tůma: "Na závody do Melku jsem se těšil. Po soubojích v rozjížďkách jsem šel do finále z druhého místa. Po vyjetí z joker lapu jsem se zařadil na třetí místo. V dalších kolech se mi podařilo dostat na místo druhé, které jsem bohužel, mojí chybou neudržel. I tak to pro mě byly krásné závody a s výsledkem jsem spokojený."

Jan Ratajský: "Do Melku jsem se moc těšil. Nejelo se tam tuším tři roky a před tím se mi zde dařilo. Byl jsem rád i za konkurenci pěti vozů, i když jsem doufal v ještě více aut. Tréninky proběhly v poklidu ale už v Q1 se ukázalo, že to bude hodně o startu a hlavně, že to bude velice vyrovnané. V Q1 jsem dojel pátý, ale všichni jsme se vešli do 2,5 sekundy. Rozestupy byly opravdu malé. V Q2 se mi povedl start tak jsem to zkusil z vnější stopy do první zatáčky venkem, ale bohužel na výjezdu došlo ke kontaktu se soupeřem a mě nevydrželo řízení, musel jsem odstoupit. V Q3 byla situace podobná, opět jsem měl dobrý start, ale raději jsem zvolil joker lap, abych mohl jet pořád rychle a sám. Ale v joker lapu jsme se trošku postrkali s Dominikem Senegacnikem, který se mi za to i omluvil, ale bohužel už to při vyrovnanosti a rychlosti soupeřů nestačilo na lepší než čtvrté místo v Q3. Finále bylo dost složité, jelikož startovací rošt byl postaven opačně, než je tomu obvykle na této trati, takže nebylo možné z poslední řady zajet do jokeru. Zkusil jsem tedy dobře odstartovat a protáhnout se vnitřkem na nějakou slušnou pozici, ale bohužel nebylo tam dost místa a v první zatáčce jsem zavadil o pneumatiky, což mě úplně zastavilo. Zdržení bylo už tak velké, že jsem to nedokázal dohnat. I přesto, že jsem zajel nejrychlejší kolo finále tak to na lepší umístění už nestačilo. Soupeři jeli opravdu dobře a byly to hezké závody."

SuperTouringCars -2000

Autosema Racing (Jakub Michal, Tomáš Michal): "Oběma jezdcům a celému týmu patří velký dík. Jakub měl ve finále složitou situaci, neboť nemohl využít taktiku v použití joker lapu v prvním kole, ale jeho skvělá, neskutečně precizní jízda ho vynesla na nádherné druhé místo. Tomáš vybojoval start do finále z první pozice, kde pak nestačil jen na polského jezdce s BMW."

SuperTouringCars -1600

Martin Knápek: "Na závodě Zóny střední Evropy v Melku v naší divizi startovalo 17 vozů. Od tréninku po semifinále se mi podařilo vše vyhrát a do finále jsem startoval z pole position. Na startu jsem měl problém se spojkou a při kontaktu na startovní rovince se poškodilo řízení. I tak jsem se dokázal probojovat zpět na stupně vítězů a víkend zakončil na třetím místě."

National 1600

Jiří Štěrba: "Do rakouského Melku jsme se moc těšili celou sezónu. Je to rychlá a technická trať, takže super svezení. Ve čtvrtek dopoledne mi onemocněl mechanik, takže jsem ani nevěděl, zda pojedu. Nakonec jsme v pátek ráno odjeli bez mechanika a já se modlil, aby se nic nestalo s autem. Celý víkend proběhl bez jediného problému. Naštěstí. Do finále jsme nastupovali z pole position a od první zatáčky až po šachovnicovou vlajku jsem jízdu vedl. Děkuji moc moji přítelkyni, která se chopila sluchátek spottera a musím říct, že to zvládla excelentně. Moc děkuji."

HA -1600

Pavel Steiner: "Byli jsme zde poprvé a zatím je to jeden z nejhezčích okruhů, kde jsme byli. Auto fungovalo opět skvěle, příprava byla na jedničku díky klukům v servisu. Po součtu kvalifikací jsme brali první místo do finále. Tam se nám povedl výborně start a podařilo se vyhrát. Děkuji soupeřům za závody."

Sestřihy - ZSE 2022 - Melk