Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Z Čechů zatím nejlépe vyvázl Zdenda Čermák

7.08.2010 | Autor: Petr Šulčík
Z Čechů zatím nejlépe vyvázl Zdenda Čermák
Šampionát Mistrovství Evropy se po téměř měsíční pauze opět vrátil, tentokráte do belgického Maasmechelenu.

Šampionát Mistrovství Evropy se po téměř měsíční pauze opět vrátil, tentokráte do belgického Maasmechelenu, který krom stálic, v podobě Andréase Eriksona a nováčka Tannera Fousta, kteří se nestihli vrátit z USA po účinkování v populárních XGame, přivítal všechny známé jezdce. Z našich chyběl pouze Stanislav Šusta, který svůj vůz nestihl připravit a Michaela Kalná, která má po posledním klání MMČR v Selčanech značně poškozený vůz.

Pojďme se společně podívat na nejdůležitější momenty první série rozjížděk:

Divize 1

Už z měřených tréninků bylo jasné, kdo si opět brousí zuby na nejvyšší stupínek. Isachsen s Jernbergem zajeli druhý a třetí nejrychlejší čas. Avšak čtvrté místo nás potěšilo nejvíce, tam se totiž svou čistou a rychlou jízdou projel náš Pavel Koutný. Pohled na startovní rošt do první rozjížďky však sliboval pro české fanoušky perné chvíle. Vedle Pavla se totiž postavil již zmiňovaný Sverre Isachsen napravo a Jos Kuypers nalevo, doplnil je Francois Duval a Kenneth Hansen. Rozjížďka však probíhala naprosto famózně a nadzvedávala diváky ze sedaček. Pavel se po startu probojoval na třetí místo, vzhledem ale k chumelenici využil Jokeru Lapu až v posledním kole, což na ostatní soupeře nestačilo a Pavel nakonec dojel poslední. Vyhrál Francois Duval.

ME 2010 - Belgie (B) - Maasmechelen

Divize 1A

Rozjížďka - Rakhmatullin, Vimmer, Veverka, August a Beers přinesla pořádné rozčarování hned v začátku. Když opomineme Davy van Beerse, který svůj vůz odstavil po druhé zatáčce, zklamala nás jediná účastnice ženského pohlaví  - Mandie August, která se nezachovala zrovna duchapřítomně. Druhá zatáčka po startu totiž Mandie vyvezla před vjezdem do Jokeru více než čekala a zkušený Venca ihned využil možnosti svou soupeřku podjet. Ta se však rozhodla stůj co stůj v prvním kole využít Joker Lap a zatočila ostře volantem doprava. Venca narazil do bariéry z pneumatik a projel kačírkem, kde ztratil hodně času.

Jarda Kalný, nejlepší český jezdec měřeného tréninku, si také v první sérii rozjížděk vybral smůlu do sytosti. Hned po startu zamířil takticky do Jokeru Lapu, aby na své soupeře najel potřebné metry, které by ho katapultovaly na vyšší pozice. Překazil mu to však Timerzyanov, jenž po návratu z "žolíkového úseku" trati (z našeho pohledu), nedal Jardovi přednost. Oba skončili ve velikém smyku, které je stálo cenné vteřiny.

Zdeněk Čermák po horším měřeném tréninku v první rozjížďce zazářil, když vyhrál systémem start - cíl. Jelikož ho nikdo nebrzdil, ani na něj žádný soupeř nedotíral, mohl si jet svoji stopu, což mu vyneslo čtvrtý celkový čas.

ME 2010 - Belgie (B) - Maasmechelen

Divize 2

Čeští reprezentanti bez problémů, až na Josefa Ira, který dvakrát chyboval a nakonec ještě urazil levé přední kolo, absolvovali první sérii rozjížděk. Roman Častoral ve své rundě dojel druhý za Derekem Tohillem.

ME 2010 - Belgie (B) - Maasmechelen

Zítřejší druhá série rozjížděk začíná, po Warm-Upu, v 10.00 hodin. Budeme se s Vámi opět těšit u LIVE přenosu.