Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

MS na Hockenheimringu!

20.02.2015 | Autor: Petr Šulčík
MS na Hockenheimringu!
Mistrovství světa v rallycrossu 2015 se rozšiřuje o další závod. Třináctým podnikem této sezony bude slavný Hockenheimring. Termín závodu je 1.-3. května.

Promotér mistrovství světa, společnost IMG podepsala dlouholetou smlouvu o pořádání světového šampionátu na okruhu Hockenheimring. Přidání třináctého závodu letošního mistrovství bylo schváleno Světovou radou motorsportu. Rallycross se na Hockenheimu pojede společně s úvodním závodem seriálu DTM v termínu 1. - 3. května. Rallycrossová trať bude vybudována v prostředí Sachs Areny.

"Je pro nás velká čest být součástí úvodního podniku šampionátu DTM. Byli jsme nadšeni příležitostí vybudovat na tomto světově proslulém okruhu rallycrossovou trať. Pro některé jezdce to bude zajímavé, například Mattias Ekstöm bude pravděpodobně startovat v obou závodech," řekl k zařazení podniku Martin Anayi, výkonný ředitel šampionátu. 

Hockenheimring

Kromě světového rallycrossu a DTM budou k vidění také německý pohár Porsche Carrera, evropské mistrovství Formule 3 a nově vzniklý seriál Audi Sport TT Cup. Německo je tak prvním státem, který uvidí během jednoho roku dva závody světového šampionátu v rallycrossu.