Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Jarní Setkání mistrů volantu – Dakar show

18.02.2015 | Autor: Petr Šulčík
Jarní Setkání mistrů volantu – Dakar show
Pořadatelé ze Sosnové představují Jarní Setkání mistrů volantu z řad Dakaristů, amatérských soutěžních jezdců, vrchařů, okruhářů a dalších motoristických závodníků.

Pojem Setkání mistrů v Sosnové je pro motoristické nadšence již dostatečně známý pojem. Na podzim se tradičně na autodromu v Sosnové setkávají nejlepší soutěžní jezdci rally, závodníci z rallycrossu a autokrosu. Během třinácti ročníků Setkání mistrů v Sosnové diváci viděli nespočet nádherných soutěžních a závodních automobilů a potkali se s množstvím mistrů volantu včetně devítinásobného mistra světa v rally Sébastiena Loeba či čtyřnásobného mistra světa v rally Juhu Kankkunena.

Divákům i pořadatelům Setkání mistrů bylo každoročně líto, že není možné představit více špičkových automobilových závodníků, kteří by si to zasloužili, a proto letos poprvé zažijeme v Sosnové Global Assistance Jarní Setkání mistrů volantu v neděli 29. března, kde dostanou prostor nejen závodníci, které známe z tradičního Setkání mistrů.

První skupinou závodníků budou ti nejlepší z nejrůznějších amatérských sérií soutěží, kterých se v České republice každoročně pořádá hned několik, a mají stále vyšší úroveň. Jako příklad jmenujme účastníky ČMPR nebo třeba MOGUL driving cupu. Ti budou závodit na paralelní trati proti sobě stejně, jako při známém podzimním Setkání mistrů vyřazovacím způsobem jezdec proti jezdci.

Trať autodromu ale bude při Global Assistance Jarním Setkání mistrů volantu 29. března 2015 upravena tak, že bude možné divákům předvést i přeci jen poněkud nižší závodní automobily a v tuto chvíli je přislíbena účast několika špičkových vrchařů a okruhových závodníků se soudobými i historickými automobily.

Jarní Setkání mistrů 2015

Při Setkání mistrů dosud nebyla možnost prezentovat soutěžní jezdce z Rallye Dakar, kteří se v podzimním termínu právě s technikou naloďují k cestě přes Atlantik. Při Global Assistance Jarním Setkání mistrů volantu bude připravena Dakar show, při níž budou mít týmy účastnící se Rallye Dakar i jiných maratónských rally možnost ukázat své speciály při statické ukázce i při jízdě na trati, kde bude připravená speciální offroad sekce. V tuto chvíli je potvrzená účast několika špičkových týmů z kategorie trucků. Objevit by se ale měli i zástupci s automobily a dokonce i motorkáři. Dakar show při Global Assistance Jarním Setkání mistrů volantu by mělo být největším setkáním českých závodníků na Rallye Dakar v České republice!

Soupiska účastníků Global Assistance Jarního Setkání mistrů volantu v Sosnové 29. března není ještě zdaleka uzavřena a pořadatelé stále přijímají přihlášky od závodníků z výše uvedených disciplín.

Více informací o Global Assistance Jarním Setkání mistrů volantu a dalších akcích na autodromu v Sosnové, najdete na www.autodrom.cz a na facebooku.

text: Petr Eliáš - Autodrom PR