Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Josef Šusta míří do Anglie

25.05.2016 | Autor: Petr Šulčík
Josef Šusta míří do Anglie
Josef Šusta poprvé letos změří síly s ostatními jezdci divize Super 1600 v rámci mistrovství Evropy. S novým vozem Škoda Fabia pojede v Anglii.

Loňskou sezonu zcela vynechal. Všechno bylo podřízeno stavbě nového vozu Škoda Fabia poslední generace, se kterou si odbyl debut v březnu na Slovakiaringu. Poté, co se podařilo vyřešit problémy s nastavením a několik technických problémů, které jsou u nového vozu normálním jevem, poslední dva závody vyhrál. Přemožitele nenašel v italské Maggioře v rámci seriálu Rallycross Challenge Europe a o uplynulém víkendu v Sedlčanech.

"S fungováním nového auta jsem naprosto spokojen. Na začátku sezony se ukázalo několik problémů, které jsme dokázali odstranit. Oproti předchozí fabii je to velká změna. Auto lépe brzdí, zatáčí, zkrátka je o hodně lepší. Na ovládání jsme si zvykl hodně rychle," říká k úvodním závodů Josef Šusta.

ZSE 2016 - Česko

Dalším závodem Josefa Šusty bude už nadcházející víkend podnik mistrovství Evropy v anglickém Lydden Hillu. "Až tam se ukáže, jak na tom jsme ve srovnání s konkurencí. Mojí nevýhodou je absolutní neznalost tratě, nikdy jsem tam nestartoval. Cílem je dostat se do semifinále, ale vzhledem ke konkurenci to bude dost těžké," pokračoval.

ZSE 2016 - Česko

Další programem českého jezdce bude pokračování zónového šampionátu v Greinbachu. "Rozhodneme se až po Anglii, kde se dále představíme. Vzhledem k omezenému počtu startujících na závodech mistrovství Evropy není lehké se na start dostat," potvrzuje Josef Šusta. V Anglii pojedou kromě něj také další tři čeští zástupci - Pavel Vimmer, Ondřej Smetana a premiérově letos Václav Veverka.