Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Začne MS ve Švédsku?

9.04.2020 | Autor: Petr Šulčík
Začne MS ve Švédsku?
Poprvé k aktuální situaci v mistrovství světa krátce vyjádřil výkonný ředitel šampionátu Paul Bellamy. Včera byl odložen i čtvrtý závod šampionátu v Norsku, který se měl jet v půlce června.

Z nařízení vlády, která zakázala všechny veřejné akce až do 15. června, byl včera odložen také čtvrtý závod mistrovství světa v Norsku. Aktuálně je tak prvním podnikem MS švédské Höljes. Závod, na kterém se v minulých letech na tribunách scházelo čtyřicet až padesát tisíc diváků z celé Evropy. Je šance něco takového na začátku července uspořádat? I když je Švédsko v restrikcích zatím velmi benevolentní, vláda asi těžko něco podobného povolí. "Situace je velmi složitá. V každé zemi je situace rozdílná, otázkou zůstává, kdy se opět otevřou hranice. Nyní hledáme náhradní termíny pro závody ve Španělsku, Portugalsku a Norsku," řekl Bellamy pro švédskou televizi SVT Sport.

Objevil se i názor odjet dva závody ve dvou po sobě jdoucích víkendech na jedné trati v zemi, kde to půjde. Pro jezdce a  týmy by to byla jedna z nejlevnějších variant. Jezdci nyní mohou trénovat na simulátorech. V termínu prvního podniku v Barceloně, přijde na řadu také první závod.  Dojde tak k porovnání alespoň na dálku.