Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Mogul rallycross Sosnová zakončí sezónu 2012

1.10.2012 | Autor: Petr Šulčík
Mogul rallycross Sosnová zakončí sezónu 2012
V neděli 21. října se v Global Assistance Racing Aréně Autodrom Česká Lípa uskuteční finálový závod letošní rallycrossové sezóny.

Závod je započítán do seriálu FIA Zóny Střední Evropa a zároveň do národních šampionátů Rakouska, Polska a České republiky. Uvidíme zde proto velmi zajímavé startovní pole, kde počítáme i s účastí českých reprezentantů, kteří startovali v právě skončeném evropském mistrovství. Někteří se letos doma představí poprvé. Všichni fanoušci se tak mohou opět těšit na zajímavé souboje v podání těch nejlepších jezdců tohoto nádherného sportu.

Piloti se již tradičně představí celkem ve třech rallycrossových divizích. Nejsilnější vozy na startu jsou z divize SuperCars, kde startují speciály o výkonu přes 500 HP s náhonem na všechny čtyři kola. Název divize Super 1600 nám naznačuje, jaký nejvyšší objem motoru startující vozy s pohonem přední nápravy mají. V divizi SuperNationals startují vozy s propadlou homologací a je zde povolen pohonem jedné nápravy. V rámci této divize se vozy hodnotí i do výsledků jednotlivých mistrovství podle objemu motoru.

Do konce sezony zbývají ještě dva podniky a ani v jedné z divizí není rozhodnuto o pořadí na prvních místech. Proto mohou diváci očekávat dramatické souboje ve všech třech divizích, pochopitelně za účasti nejlepších českých jezdců.

Již tradičním zpestřením pro všechny diváky bude jistě start Mascom Cupu, kde velmi vyrovnané boje svádějí jezdci s buginami poháněnými motory ze silničních motocyklů o objemu 600 ccm.

Sosnová MMČR 2012

Zveme Vás na jeden z vrcholů sezóny, který můžete zhlédnout na sosnovském autodromu.

Podrobné informace najdete na www.rallycross-sosnová.cz

Program závodu:
 

Neděle 21. 10. 2012

08:00 – 09:00 Volný trénink
09:15 – 10:00 Oficiální trénink
10:30 Začátek první série rozjížděk
12:00 Začátek druhé série rozjížděk
13:45 Začátek třetí série rozjížděk
15:45 Finálové jízdy