Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Poslední volný titul získal Anton Marklund

1.10.2012 | Autor: Petr Šulčík
Poslední volný titul získal Anton Marklund
Vítězství v jednotlivých divizích si připsali Doran, Suninen a Larsson.

Poslední podnik mistrovství Evropy v německém Buxtehude nabídl, i přes to, že ve dvou divizích bylo o titulu rozhodnuto, zajímavou podívanou. V sobotu jezdcům komplikovalo situaci počasí. Trať po častých přeháňkách hodně klouzala. Ve finálových jízdách a nedělních rozjížďkách zase svou roli sehrála známá první zatáčka na Esteringu, která byla zkrátka úzká. Titul v divizi TouringCars získal Anton Marklund. Timerzyanov a Bakkerud byli korunováni již ve Finsku.

Vítězství Liama Dorana, Jeanney opět druhý

Suverén druhé poloviny sezony a mistr Evropy Timur Timerzyanov pojal svou účast v Německu spíše jen jako oslavnou jízdu a do bojů o přední příčky se nezapojil. O druhé místo v mistrovství se utkali Liam Doran a Davy Jeanney. Brit byl nejrychlejší v měřeném tréninku, první místo na startu finále si ovšem zajistil francouzský pilot. Vítězství ale nakonec uzmul Doran, Jeanney na své první stále čeká. V letošní sezoně k němu byl několikrát hodně blízko, ale opět odešel zklamaný. „Chtěl jsem tady vyhrát, byla to pro nás poslední šance v tomto roce. Jsem rád, že se to povedlo. V letošní sezoně jsem měl často smůlu. Je to skvělá odměna pro celý tým.“ řekl Doran v cíli. Třetí dojel Stig-Olov Walfridson. Pavel Koutný postoupil spolu s Andy Scottem do A finále. Po kolizi s Hedströmem, kterého doslova přeletěl do restartu finále nenastoupil a bral body za osmé místo. Auto je však hodně poničené.

ME 2012 Německo

foto: Jan Rafoss - ERC24

První výhra pro Suninena, Šusta na pátém místě

Své první vítězství po nástupu do divize Super 1600 získal finský mladík Teemu Suninen. Ve Švédsku jel poprvé v juniorské kategorii, v Belgii pak usedl do vozu Renault Clio. Při svém čtvrtém startu v Německu zvítězil. Druhý skončil Bakkerud a třetí Sergey Zagumennov, další nová tvář evropského šampionátu. Stanislav Šusta po skvělém výkonu ve třetí rozjížďce (třetí místo) vyhrál B finále. Ve finále A se dokázal vyhnout všem kolizím a dojel pátý. Ostatním českým jezdcům se nevedlo. Zdeněk Čermák se zapletl do kolize čtyř aut v první rozjížďce, ve druhé do něho zezadu vrazil Linnemann a pilot vozu Škoda Fabia po dvou nedojetých jízdách v závodě skončil. Pavel Vimmer byl klasifikován na čtrnáctém místě, Václav Veverka starší na dvaadvacátém.

ME 2012 - Německo

foto: Jan Rafoss - ERC24

Marklund mistrem

Poslední, kde nebyl znám mistr Evropy, byla divize TouringCars. Z vítězství se nakonec radoval Robin Larsson, mistrem se však stal Anton Marklund. Pro toho sice A finále skončilo hned v první zatáčce po srážce s Enerbergem, jeho největší konkurent Tohill ovšem to samé předvedl po startu B finále společně s Pauwelsem a titul tak putuje do Švédska. Roman Častoral třetím místem potvrdil třetí místo v mistrovství. „Se třetím místem jsem spokojený. Měli jsme spočítané, že ani vítězství Larssonovi na třetí místo stačit nebude, takže jsem mohl jet v klidu,“ uvedl Roman Častoral.

ME 2012 - Německo

foto: Jan Rafoss - ERC24

V juniorské kategorii zvítězil Kevin Hansen před Magdou Andersson, Marat Knyazev závod nedokončil.