Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Tým CE Dealer s Niclasem Grönholmem a Klarou Andersson

10.05.2022 | Autor: Petr Šulčík
Tým CE Dealer s Niclasem Grönholmem a Klarou Andersson
Švédský tým CE Dealer, který minulý potvrdil svůj vstup do světového šampionátu v rallycrossu, nasadí dvojici Niclas Grönholm a Klara Andersson.

Švédský CE Dealer Team oznámil víceletý vstup dvou vozů do seriálu v rámci očekávané elektrické éry a bude vycházet z týmu PWR Racing, který je dlouholetým účastníkem švédského mistrovství cestovních vozů. Jezdeckou sestavu budou tvořit Niclas Grönholm a Švédska Klara Andersson, která je tak první ženskou permanentní účastnicí mistrovství světa.

„Jsem rád, že jsem dostal tuto příležitost společně s týmem CE Dealer, a myslím si, že máme dobré podmínky k tomu, abychom bojovali o úplný vrchol. V každém závodě musíme velmi tvrdě pracovat, a přestože je tým v nový, máme spoustu společných zkušeností. Jsem potěšen, že mohu závodit společně s Klarou a  začít tuto novou a přelomovou éru společně," prohlásil Niclas Grönholm.

„Jsem velmi hrdá, že jsem se stala první celosezónní jezdkyní ve světovém šampionátu – to je zdaleka ta nejinspirativnější věc, kterou jsem ve svém životě udělala. Musím se hodně učit, ale mým dlouhodobým cílem je stát se první mistryní světa v rallycrossu. Moje láska k tomuto sportu je tak intenzivní, že nemůžu se dočkat, až usednu za volant na předsezónním testování. I když mám zkušenosti s rallycrossem, mistrovství světa a úžasné elektrické stroje o výkonu 680 koní, se kterými budeme závodit, jsou pro mě novinkou. Nikdo z nás neočekává, že dostane něco zadarmo – máme před sebou spoustu tvrdé práce, abychom se prosadili na vrchol," řekla Klara Andresson.