Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Matematika posledního závodu RCE

26.09.2013 | Autor: Petr Šulčík
Matematika posledního závodu RCE
Jaké umístění zaručí titul českým jezdcům? A jaká je situace na dalších místech průběžného pořadí v jednotlivých divizích?

Poslední závod seriálu Rallycross Challenge Europe rozhodne o titulech v jednotlivých divizích. V divizi SuperCars se o titul utkají dva jezdci s vozy Ford Fiesta. Výhodu má před posledním závodem belgický jezdec Patrick Van Machelen. Spolu s českým jezdcem Pavlem Koutným mají sice po pěti závodech stejně bodů, jenže Belgičan se nezúčastnil prvního podniku v rakouském Melku a pokud bude v Sosnové bodovat, nebude odečítat žádné body. Pavel Koutný si zatím nejméně bodů připsal také v Rakousku, kde získal deset bodů. Ty si v případě lepšího výsledku v Sosnové škrtne. Situace je tak pro českého jezdce komplikovaná, ale stát se může všechno. 

O poznání lépe je na tom Stanislav Šusta v divizi Super 1600, který by o titul už přijít neměl. Má totiž 89 bodů, zatímco druhý Eric Guillemette 71 bodů. Nejhorším výsledkem českého jezdce je třetí místo z Belgie, Francouz zatím škrtá jedenáct bodů. Umístění na druhém až sedmém je hodně vyrovnané a Sosnová může pořadím ještě zamíchat. Václav Veverka spolu s Pavlem Vimmerem tak mohou v posledním závodě využít domácího prostředí. Guillemette, Launay, Seeliger ani Van Beers nemají s okruhem téměř žádné zkušenosti. 

RCE 2013 - Belgie

Rozhodnutu je v divizi TouringCars, kde titul s největší pravděpodobností  získá Jos Sterkens. Také zde je ovšem otevřený boj o další umístění na stupních vítězů. Nejlepší výchozí pozici má další Belgičan Filip Baelus, který v případě, že by Sterkens nebodoval a on sám vyhrál může ještě dosáhnout na titul v této divizi.

Nejen v seriálu Rallycross Challenge Europe se bude rozhodovat o pořadí v letošní sezoně. Také v seriálu Zóny střední Evropy a Mezinárodním mistrovství republiky není o konečném umístění rozhodnuto. Sosnová však není posledním závodem těchto seriálů. Za týden je na programu poslední závod v maďarském Nyírádu.

Průběžné pořadí před posledním závodem