Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Mistrovství světa schváleno!

28.09.2013 | Autor: Petr Šulčík
Mistrovství světa schváleno!
Na zasedání Světové rady motorsportu v chorvatském Dubrovníku bylo podle očekávání schváleno rallycrossové mistrovství světa od roku 2014.

Výtah ze zápisu Světové rady motorsportu:

"Po návrhu promotéra FIA European rallycross championship bylo Světovou radou motorsportu schváleno vytvoření nového šampionátu FIA World rallycross championship od sezony 2014. Kalendář by měl obsahovat jedenáct až dvanáct podniků, z toho devět až deset by se mělo odjet v Evropě, jeden v Asii nebo Africe a jeden na americkém kontinentu. Formát FIA European rallycross championship pro podpůrné divize Super 1600 a TouringCar bude zachován na evropských závodech v rámci FIA World rallycross championship. Formát evropského mistrovství pro divizi SuperCar, bude přizpůsoben a zachován na více jak pěti evropských závodech v rámci mistrovství světa. Bude vypsána také zvláštní klasifikace pro jezdce divize SuperCar, kteří se permanentně nezúčastní mistrovství světa."

Kalendář pro rok 2014 bude schválen na dalším zasedání Světové rady motorsportu v prosinci.