Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Sto aut za stovku o víkendu v Sosnové

26.09.2013 | Autor: Petr Šulčík
Sto aut za stovku o víkendu v Sosnové
Téměř sto závodních automobilů všech kategorií je přihlášeno na nedělní závod v rallycrossu v Sosnové u České Lípy.

RCE – Rallycross Challenge Europe series, to je hlavní lákadlo víkendového (28. – 29.9.) rallycrossového programu v Sosnové u České Lípy. V Global Assistance Racing Aréně se už od soboty budou prohánět rallycrossové speciály všech tříd a ladit formu na nedělní závody.

Diváci mohou navštívit už sobotní volné i měřené tréninky, a také první sérii rozjížděk MMČR. Vstupenku na sobotní program lze pořídit za lidových sto korun českých, bez ohledu na jakou tribunu vyrazíte. V neděli je vstup na tribuny A, B, C, D, G zpoplatněn dvěma sty korunami a vstup na tribuny E, F zůstává na sto korunách. Fanoušci se ale mohou zúčastnit i soutěže s výrobcem energetických nápojů Rockstar a na rallycross vyrazit zdarma!

RCE 2013

Rekordní účast závodníků na rallycrossu v Sosnové láká i početný zástup diváků, který jistě vytvoří bouřlivou diváckou kulisu pro dramatické souboje na trati, které evropský i domácí rallycross nabízí. O víkendu budou v Sosnové u České Lípy bojovat nejen borci z evropského šampionátu RCE, ale také účastníci FIA zóny střední Evropy, Mezinárodního i národního mistrovství České republiky, účastníci mistrovství Rakouska v rallycrossu, rallycrossové legendy a hbité a atraktivní kartcross buggy v Mascom cupu. O víkendové pauze se navíc budou moci diváci na vlastní oči přesvědčit, zda-li je rychlejší rally speciál MINI nebo rallycossová bestie Ford. Za volant obou vozů se posadí nositelé slavného závodnického jména Václav Pech.

Aktuální předpověď počasí slibuje příjemný a nejspíše slunečný víkend, takže nad účastí na rallycrossu v Sosnové neváhejte a vyražte si užít vůni spáleného benzinu a adrenalinový zážitek z bojů na trati Global Assistance Racing Arény.

Více informací včetně časového harmonogramu najdete na www.autodrom.cz a na stránkách promotéra seriálu Rallycross Challenge Europe www.rcchallenge.eu

Petr Eliáš, TS