Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Co nového v pravidlech pro MS?

15.03.2017 | Autor: Petr Šulčík
Co nového v pravidlech pro MS?
Čtvrtá sezona světového šampionátu přinese několik změn v pravidlech, hlavně co se týče posuzování soubojů na trati.

Zařízení "Mobile Video Race Control" bude nápomocno řediteli závodu a sportovním komisařům k posuzování soubojů a vyšetřování incidentů přímo na trati. Záběry z celého okruhu budou přenášeny přímo do řídící věže, kde pak budou k dispozici k posouzení. Systém bude pokrývat všechny hlavní části jednotlivých tratí.

Bude uplatněn nový systém penalizací za nesportovní chování. Jezdec za každý incident, který shledá ředitel závodu nebo sportovní komisaři jako oprávněný, dostane napomenutí. Za tři tato napomenutí v sezoně bude jezdci odečteno pět mistrovských bodů, za šest napomenutí deset mistrovských bodů, za osm napomenutí patnáct mistrovských bodů a za deset napomenutí bude jezdec vyloučen ze šampionátu.

MS 2016 - Švédsko

Poprvé v sezoně 2017 bude uplatněn postup s přihlašováním jezdců do závodu. Jezdec, který se vzhledem k omezené účasti nevejde na seznam přihlášených bude zařazen na rezervní listinu. Pokud se někdo z přihlášených jezdců omluví do pondělního poledne v týdnu před závodem, bude toto místo nabídnuto jezdci na rezervní listině. Pokud první v pořadí místo odmítne bude nabídnuto druhému v pořadí. 

Jezdec může použít dvě turba během jednoho závodu a šest během celého šampionátu. Za překročení tohoto limitu bude penalizován odečtem deseti mistrovských bodů.