Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Rallycrossový telegraf

17.03.2017 | Autor: Petr Šulčík
Rallycrossový telegraf
Několik zpráv, které v posledních dnech proběhly světem rallycrossu.

V jihoafrickém Killarney byla oficiálně představena trať, na které se v listopadu uskuteční závěrečný podnik mistrovství světa. U slavnostního představení nechyběl Petter Solberg, který si měl možnost společně s dalším jezdcem Cyrilem Raymondem trať ve voze RX Lites vyzkoušet. V Jižní Africe nechyběl ani René Münnich se svou fabií. Místní jezdec se zkušenostmi z mistrovství světa v rally Jon Williams u této příležitosti oznámil svou účast v závodě s vozem Ford Fiesta týmu OMSE. Historie okruhu Killarney sáhá až do roky 1947. Mezitím zde závodily fomulové vozy a také další různé závodní série. Rallycross se v Africe pojede poprvé. 

Petter Solberg - JAR 2017

Až do roku 2022 prodloužili organizátoři z portugalského Montalegre smlouvu s promotérem světového šampionátu společností IMG o pořádání podniku MS. Jenda z nejhezčích tratí, kde se letos pojede v pořadí druhý závod nebude v příštích pěti letech ve světovém šampionátu chybět.

Americký jezdec Mitchell deJong se tal vítěze série RallyX on Ice, která se skládala ze tří závodů na sněhu a ledu. Rodák z Kalifornie sice neměl se závody na sněhu žádné zkušenosti, ale dokázal vyhrát. Na druhém místě mezi vozy kategorie RX Lites skončil Alexander Westlund a třetí Sondre Evjen.

Petter Solberg - JAR 2017

foto: OMSE

Designy svých vozů pro nadcházející sezonu představil Maďar Lukács Kornél (Csucsu) a také MJP Racing Team Austria, který absolvoval krátký test v Greinbachu. V kompletní sestavě (Scheider, Eriksson, Pucher) je přihlášen také na úvodní závod mistrovství republiky na Slovakiaringu. 

Petter Solberg - JAR 2017

Petter Solberg - JAR 2017