Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

WRC proti WRC?

4.10.2013 | Autor: Petr Šulčík
WRC proti WRC?
Zajímavý názor prezentoval před startem Rally de France šéf Volkswagen Motorsport Jost Capito.

Tovární tým Volkswagen mohl již po úvodní rychlostní zkoušce Rally de France slavit zisk tiulu mistra světa, který získal Francouz Sebastien Ogier. Se zajímavým názorem ovšem přišel ještě před startem soutěže šéf týmu Jost Capito, kterého zaujalo nedávné rozhodnutí Světové rady motorsportu o vzniku mistrovství světa v rallycrossu.

"Rallycross je vynikající alternativa k současnému mistrovství světa v rally. Je vždy dobré pokud si výrobci mohou vybrat kam budou směřovat své zájmy. Je to ze strany FIA vynikající krok k rozvoji tohoto sportu. Mistrovství světa v rallycrossu by nemělo být hrozbou pro současný světový šampionát v rally. Pokud ovšem promotéři WRC (rally) nedokáží v budoucnosti zaujmout, nabízí se tu velká možnost pro rallycross."

Je třeba dodat, že Jost Capito v době svého působení u Fordu stál u rozhodnutí, kdy Ford přesunul své zájmy a investice do seriálu Global rallycross championship.