Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Baciuška se Škodou v MS

6.03.2019 | Autor: Petr Šulčík
Baciuška se Škodou v MS
Litevský jezdec Rokas Baciuška pojede s vozem Škoda Fabia WRX týmu ESmotorsport kompletní mistrovství světa v rallycrossu.

Mladý litevský jezdec a úřadující evropský šampion divize Super 1600 Rokas Baciuška pojede s vozem Škoda Fabia WRX týmu ESmotorsport kompletní seriál mistrovství světa v rallycrossu. Nový vůz za sebou má více jak 1000 testovacích kilometrů. Mladý jezdec dostal přednost před dalšími jezdci, kteří vůz testovali."Testovali jsme auto s několika jezdci nejen z rallycrossu. Nakonec jsme se ovšem rozhodli dát šanci talentovanému domácímu jezdci. Jsem si jist, že po zisku titulu v divizi Super 1600 bude schopen jet o nejvyšší příčky i v mistrovství světa," říká šéf týmu ESmotorsport Ernestas Staponkus.

Škoda Fabia WRX

"Na první pokus se mi povedlo vyhrát evropský šampionát. Nepředpokládám, že se mi to povede i v nejvyšší kategorii, ale doufám, že budu bojovat o přední umístění," říká Rokas Baciuška. Staponkus také potvrdil nasazení druhého auta v průběhu sezony. Usedne do něj Kevin Abbring. "Druhý vůz je na cestě. Chceme být co nejlépe připraveni také na boj o titul mezi značkami v sezoně 2020," dodal Staponkus.