Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Kerlabo ve znamení rodu Paillerů

29.07.2013 | Autor: Petr Šulčík
Kerlabo ve znamení rodu Paillerů
Dařilo se také českým jezdcům. Stanislav Šusta skončil v divizi Super 1600 pátý, Pavel Vimmer o příčku za ním.

Po dvou měsících se seriál Rallycross Challenge Europe vrátil do Francie. Třetí závod se odehrál na okruhu v Kerlabu. Stejně jako na minulém závodě v Essay měli převahu domácí jezdci (závod se jel samozřejmě jako součást jejich mistrovství). V divizi SuperCars zvítězil Fabien Pailler před svým otcem, v Super 1600 byl nejrychlejší Laurent Chartrain. Jen nejméně obsazená divize TouringCars neměla francouzského vítěze. Vyhrál Belgičan Jos Sterkens.

Víkend rodiny Paillerů

Už od samého začátku závodu si s jezdci notně pohrávalo počasí. Sobotní treninky se odehrály ještě víceméně za suchého počasí, ovšem v průběhu první rozjížďky začalo pršet. A podobně to vypadalo také v neděli. Chvíli slunce, po něm zase silný liják.

V divizi SuperCars si od začátku nejlépe vedli otec a syn Paillerovi, k nimž se chtěl přidat vedoucí jezdec francouzského mistrovství Jerome Grosset-Janin. Tomu se však příliš nedařilo, a tak první řadu A finále doplnil nestárnoucí Hervé Knapick. Zéjména ve třetí rozjížďce všechny své konkurenty doslova deklasoval, když zvítězil o více jak čtyři vteřiny. Finálovou jízdu si ovšem Fabien Pailler pohlídal a bez větších problémů před svým otcem Jean-Lucem zvítězil. Třetí místo vybojoval Jean Juin, který využil toho, že se Knapick po startu nechal vyvézt příliš na vnější okraj trati.

RCE 2013 - Francie 2

Český jezdec Pavel Koutný neprožil příliš šťastný víkend. V první rozjížďce neobul správné pneumatiky a příliš se mu nedařilo ani v dalších jízdách. Do finále B startoval ze čtvrtého místa. Po startu se vyhnul strkanici a do druhé zatáčky najížděl téměř ve vedení. Zezadu ho ovšem postrčil Theuil a poslal ho do hlubokého bahna. "Je to škoda. Potom, jak se to po startu vyvíjelo, jsem mohl pomýšlet na postup. Všechno mi ovšem pokazil kontakt se soupeřem. Z vnějšku se nedalo rychle vyjet," řekl po závodě Pavel Koutný. V rámci bodováni RCE klesl na druhé místo za Patricka Van Mechelena.

Český úspěch

Nejvíce obsazenou divizí byla kategorie Super 1600, kde startovalo sedmadvacet vozů. Čeští jezdci se v této konkurenci neztratili. Po prvním dnu byl Pavel Vimmer na pátém místě následovaný Stanislavem Šustou. Situaci oběma jezdcům zkomplikovala druhá rozjížďka kdy skončili na 20. (Šusta) a 21. (Vimmer) místě. Co se nepovedlo těmto dvěma, povedlo se Josefu Šustovi, který využil podmínek na trati a rychlou jízdou si připsal druhý čas. Rázem se tak ocitl v popředí průběžného pořadí. Ve třetí rozjížďce ovšem po kontaktu s Fabienem Chanoinem poškodil svůj vůz a do finálových jízd už mechanici nestihli auto opravit. "Soupeř mi trochu udělal místo, tak jsem toho chtěl využít. Přidal jsem, ale on to hned zavřel. Naneštěstí to odneslo moje auto," prohlásil zklamaný Josef Šusta.

RCE 2013 - Francie 2

Do A finále nakonec postoupili oba dva zbývající čeští jezdci. I když Pavel Vimmer musel bojovat v B finále. Z druhé místa ale postoupil dál. Start závěrečné finálové jízdy zvládl nejlépe Fabien Chanoine, ale vítězství mu nakonec sebral Laurent Chartrain, když do joker lapu zajel o kolo dříve než jeho soupeř. Třetí místo si zajistil David Olivier před Mickaëlem Martinem. Nejrychlejší jezdec z rozjížděk Eric Guillemette v průběhu finále odstoupil. Na pátém místě dokončil závod Stanislav Šusta. "S výsledkem jsem spokojen. Nemám s touto tratí žádné zkušenosti, navíc dlouho jsem nikde nejel. Neměl jsem ani správné pneumatiky. Druhý den jsem chtěl trochu zrychlit, ale podmínky na trati to neumožňovali," uvedl Stanislav Šusta, který si tak připsal první místo v rámci RCE. Spokojený se šestým místem a druhým v hodnocení RCE byl také Pavel Vimmer. "Jako na každém závodě ve Francii se tu sešla velká konkurence. Počasí nám hodně zkomplikovalo především druhou rozjížďku, kdy se auto na šotolinové části okruhu nedalo skoro řídit. Líbila se mi organizace závodu, všechno fungovalo bez problémů."

RCE 2013 - Francie 2

Sterkens bez konkurence

V divizi TouringCars se v Kerlabu sešlo pouze šest aut. Při neúčasti Romana Častorala si pro suverénní vítězství dojel Jos Sterkens před Baelusem a Van Den Brandtem. Belgický jezdec sice zvítězil jen v jedné rozjížďce, ale finále vyhrál s velkým náskokem. "Sezonu máme výborně rozjetou, takže doufám, že to takhle půjde i nadále," řekl Sterkens po dojezdu do cíle. 

RCE 2013 - Francie 2