Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Výlet do Itálie

30.05.2018 | Autor: Petr Šulčík
Výlet do Itálie
Tým Autosema Racing se jako jediný zástupce ČR zúčastnil pátého závodu mistrovství Zóny střední Evropy v italské Maggioře.

Pátý podnik letošního mistrovství Zóny střední Evropy přivítala italská Maggiora. Z českých zástupců se na start postavila jen bratrská dvojice Jakub a Tomáš Michalovi z týmu Autosema Racing. "Závody v italské Maggioře byly příjemným zpestřením naší závodní sezóny na pro nás zcela neznámém a novém okruhu. Pravděpodobně velká vzdálenost, a také velice nevlídná předpověď počasí, způsobila, že účast v rámci pátého závodu ZSE byla poměrně slabá. Přesto se organizátorům podařilo vytvořit velice dobrou atmosféru, závody probíhaly přesně podle harmonogramu a trať byla vždy perfektně připravená. Slabá účast se projevila i v divizi SuperTouringCars, nicméně díky velice podobným vozům jsme si dosyta užili bratrských závodních soubojů, ze kterých vyšel vítězně Jakub se svým stále lépe vyladěným Peugeotem 206. Tomáš se tuto sezónu učí s novým vozem Peugeotem 205 a zároveň se postupně projevují drobné nedostatky s ohledem na původně kopcovou specifikaci. Jeden takový nedostatek se projevil i ve finále, kdy došlo k prasknutí zavěšení předního kola. Přesto celkově víkend hodnotíme velice pozitivně, neboť jsme poznali novou trať, posbírali pár bodů do hodnocení ZSE, a především najeli další velice cenné závodní kilometry," zaznělo po závodě z týmu Autosema Racing.

Celkové výsledky - ZSE 2018 - Maggiora (I)

ZSE 2018 - Itálie