Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Skálův norský návrat

1.06.2018 | Autor: Petr Šulčík
Skálův norský návrat
Český jezdec Jan Skála se po dlouhé přestávce vrací do mistrovství Evropy divize Super 1600. V Norsku pojede s vozem Peugeot 208.

I když původně figuroval v roli prvního náhradníka, nakonec se na start v norském Hellu postaví. Jan Skála odstartuje do třetího závodu mistrovství Evropy divize Super 1600 s vozem Peugeot 208 od Ulrika Linnemanna. Česko tak bude mít v divizi Super 1600 v Norsku šest zástupců. "Jde o jednorázový start, který jsem si nadělil jako odměnu za roky práce. Navíc se to pěkně setkalo, protože Ulrik auto ještě neprodal a pojí nás zároveň úzký vztah v byznysu. Slovo tedy dalo slovo a volba padla na Hell, protože je to jedna z mála tratí v kalendáři, kde jsem už jel," naráží Skála na svůj start v roce 2012.

ME 2012 - Norsko

Skála si auto pod dohledem Ulrika Linnemanna, který letos bojuje v mistrovství Evropy divize Supercar, měl možnost v Dánsku vyzkoušet. "Do poslední chvíle jsme byli v nejistotě, protože jsem byl prvním rezervním jezdcem. Před pár dny ale pořadateli dorazila jedna omluvenka a já se ocitl ve startovce. Budu muset tomu klukovi jednou poděkovat. Ve čtvrtek jsem najezdil asi třicet kol v Dánsku. Nemůžu moc srovnávat s mojí S1600, protože to jsou už čtyři roky, ale je znát, že auto má dobrou trakci a snadněji projíždí zatáčky. Rozhodně to je větší fofr než v miníku," říká s úsměvem.

Jan Skála - test Peugeot 208

"Auto jsem si osahal a zbytek budeme muset doladit v tréninku v Norsku. Na start se děsně těším, protože konečně budu mít v ruce konkurenceschopnou techniku a když nebudu ostatním stačit, nemám problém uznat, že na to asi nestačím rukama. Když autu nic neprovedu a budu se svojí jízdou spokojený, tak budu mít dobrý pocit z celého víkendu bez ohledu na výsledek. Držte mi  palce," prohlásil Skála.