Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Volkswagen vstupuje prostřednictvím týmu Marklund Motorsport do MS

20.02.2014 | Autor: Petr Šulčík
Volkswagen vstupuje prostřednictvím týmu Marklund Motorsport do MS
Po Fordu a Peugeotu je Volkswagen další značkou, která vstupuje do rallycrossového mistrovství světa.

Volkswagen oficiálně potvrdil svou tříletou smlouvu se švédským týmem Marklund Motorsport a vstupuje tak do mistrovství světa v rallycrossu 2014. Po Fordu a Peugeotu je tak třetím výrobcem, který prostřednictvím některého z týmů takto učinil.

"Světový šampionát tímto vstupem nabírá na síle. Pro nás je to skvělá zpráva, Marklund Motorsport je jedním z nejlepších týmů a spoluprací s Volkswagenem získává ohromnou výhodu. Tým je jedním z kandidátů na vítězství v mistrovství, " uvedl výkonný ředitel šampionátu Martin Anayi.

"Není lepší výrobce pro náš tým, který by nás mohl podpořit, než úřadující šampion mistrovství světa v rally. Volkswagen chtěl vstoupit do rallycrossu a jsem rád , že si k tomu vybral právě nás. Nyní musíme pokračovat v  tvrdé práci. Těším se na první závod do Portugalska, kde se od nás bude očekávat dobrý výsledek," dodal majitel týmu Jan Marklund.

"Rallycross stále přitahuje víc a víc diváků a je jednou z nejrychleji se rozvíjejících motoristických disciplín. Závody jsou krátké a rychlé, auta jsou atraktivní. Profesinální přístup Jana Marklunda nás vedl k zahájení této spolupráce. Tým disponuje silnou dvojicí jezdců, která může útočit na nejvyšší příčky," prohlásil ředitel Volkswagen Motorsport Jost Capito.

Jezdci týmu jsou Anton Marklund a Fin Toomas Heikkinen, který s týmem podepsal dvouletou smlouvu. Na vybraných závodech by s k týmu měl připojit také Američan Tanner Foust, pro kterého je prioritou seriál Global rallycross championship.