Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Telegraficky z rallycrossu

23.02.2014 | Autor: Petr Šulčík
Telegraficky z rallycrossu
Několik zajímavých zpráv z rallycrossového světa a příprav na sezonu 2014.

Na portugalském okruhu Algarve International Circuit uspořádal pro případné zájemce britský tým Prodrive testování vozu Mini RX SuperCar. Jedním z jezdců, kteří si vůz vyzkoušeli, byl specialista dálkových soutěží Guerlain Chicherit. Francouzský jezdec by se rád v následující sezoně objevil v rallycrossu. Přesný program ovšem zatím nemá. "Byl jsem trochu nervózní před testováním. Přeci jenom Mini je trochu jiné auto než na které jsem zvyklý. Chtěl bych absolvovat kompletní šampionát, ale vypadá to, že se zúčastním jen několika závodů s cílem získat zkušenosti pro rok 2015," uvedl Chicherit. Testování se zúčastnil také litevský jezdec Ernestas Staponkus, který loni spolupracoval s českým týmem Blue engineering. Kromě něj do vozu usedli také několikanásobný vítěz Andros Trophy Jean - Philippe Dayraut, Portugalec Joaquim Santos, rallyoví jezdci Valeriy Gorban a Andrus Laur. Vůz si vyzkoušel i bývalý účastník Tour de France Tomas Vaitkus.

Test - Mini RX

Druhé testování za sebou má kanadský jezdec Jacques Villeneuve. Mistr světa vozů formule 1 z roku 1997 si vyzkoušel vůz Peugeot 208 SuperCar na britském okruhu Lydden Hill, kde se pojede druhý závod letošního mistrovství světa. "Lydden je rychlá a zábavná trať. Po testování v Dreux bylo zajímavé zkusit si trať, kde se pojede v letošním roce. Nyní už se těším a zaměřuji na přípravu na první závod v Portugalsku," poznamenal Jacques Villeneuve.

Test - Mini RX

Svůj záměr startovat v šesti závodech mistrovství Evropy v divizi Super 1600 oznámil francouzský jezdec Rudolf Schafer. S vozem Citroën DS3 se představí už v úvodním závodě v Portugalsku. Po dvou letech se do mistrovství Evropy vrací v divizi TouringCar také Patrick Mertens. Belgičan pojede s nově postaveným vozem Volkswagen Polo.

Test - Mini RX

zdroj a foto: rallycross.rx.com, Albatec Racing, Ernestas Staponkus, Mark Szerenyi