Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

P1 Racing Fuels se stává výhradním palivem MS

18.02.2014 | Autor: Petr Šulčík
P1 Racing Fuels se stává výhradním palivem MS
Značka P1 Racing Fuels byla Mezinárodní automobilovou federací FIA zvolena jako oficiální palivo pro nadcházející tři sezóny MS.

Značka P1 Racing Fuels - vysoce respektovaný výrobce špičkových závodních paliv - byla Mezinárodní automobilovou federací FIA (Fédération Internationale de l´Automobile) zvolena jako oficiální palivo pro nadcházející 3 sezóny Mistrovství světa v rallycrossu (World Rallycross Championship). Dodavatel P1 Racing Fuels, česká společnost Race Republic, bude zajišťovat kompletní dodávky paliv od doručení na místo závodu po natankování závodních speciálů v různých koutech po celém světě. Tato iniciativa povede nejen ke splnění požadavků FIA a promotéra na zvýšení celkové bezpečnosti, ale také k eliminaci administrativní zátěže a bezpečnostních požadavků kladených na účastníky závodů.

„Jsem velice šťasten, že FIA ve spolupráci s promotérem ocenili kvality značky P1 a zvolili ji oficiálním palivem mistrovství světa. Toto rozhodnutí je nejen poctou pro naši společnost, ale zároveň povede k zajištění plnění veškeré mezinárodní legislativy týkající se transportu a manipulace se závodními palivy, což posune tento šampionát o krok dále“, podotýká Martin Popilka, ředitel společnosti Race Republic.

Vybraným palivem je P1 Racing Fuels 102 RX, které bylo vyvinuto v souladu s nejnovějšími technickými požadavky FIA a odráží nejmodernější vývojové technologie. Ve srovnání s ostatními palivy, které splňují specifikace FIA, P1 102 RX poskytuje znatelně větší výkon. Stejně jako ostatní produkty široké škály P1 Racing Fuels, 102 RX je tvořeno vysoce kvalitními komponenty. Tím je zajištěna absolutní stálost produktu po dobu trvání celé sezóny, což závodním týmům umožňuje přesné nastavení motoru k produkci maximální síly aniž by zároveň byla ohrožena jeho životnost.

„Skutečnost, že se naše společnost stala výrhadním dodavatelem jen podtrhuje naši strategii poskytovat pořadatelům automobilových závodů komplexní služby v oblastni závodních paliv a pomáhat jim tak k plnění stále se zpřísňujících legislativních požadavků na ochranu životního prostředí a bezpečnosti“, říká Martin Popilka.