Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Vítězství číslo pět

29.11.2014 | Autor: Petr Šulčík
Vítězství číslo pět
Petter Solberg zvítězil na posledním podniku mistrovství světa v Argentině a potvrdil tak zisk titulu mistra světa. Mezi týmy se nakonec raduje Ford.

Druhý den závodu komplikovalo počasí, když se objevilo několik dešťových přeháněk. Finálové a semifinálové jízdy se kvůli délce okruhu a dostatečné rezervě benzinu v nádržích jely pouze na čtyři kola. Stylem start cíl zvládl první semifinálovou jízdu Petter Solberg, dobře odstartoval Kevin Eriksson, který se ale po první zatáčce propadl. Postup si spolu se Solbergem pohlídal Andreas Bakkerud a poslední postupovou pozici nakonec vybojovoval Eriksson. Čtvrtý skončil Anton Marklund. Mnoho práce měli před semifinále mechanici týmu Marklund Motorsport, kteří museli vyměnit motor u vozu Toomase Heikkinenaa, který ve čtvrté rozjížďce vypověděl službu. Svůj závod s časem zvládli a finský jezdec mohl nastoupit do druhé semifinálové jízdy. V té zvítězil výborně jedoucí Reinis Nitišs právě před Heikkinenem a Hansenem. Ten svedl v průběhu jízdy několik ostrých soubojů s Manfredem Stohlem. Rakušan nakonec kvůli poškození vozu semifinále nedokončil, stejně jako Timur Timerzyanov. Ruský jezdec tak končí sezonu opět bez vítězství. 

MS 2014 - Argentina

Start finále se povedl oběma jezdcům v první řadě, ale také Heikkinenovi. Petter Solberg si jel vlastní závod a s přehledem popáté v letošní sezoně zvítězil. Na druhém místě skončil Reinis Nitišs. Třetí místo získal ve svém prvním závodě v divizi Super Car Kevin Eriksson. Kuriózně dopadla finálová jízda pro Andrease Bakkeruda, který z joker lapem vylítl na normální trať, skončil tak až šestý za Timmy Hansenem a Toomasem Heikkinenem. Titul mezi týmy získal Olsbergs MSE.

Přehled výsledků - Argentina (San Luis) 2014