Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Veverka opět na dvou frontách

12.02.2017 | Autor: Petr Šulčík
Veverka opět na dvou frontách
Na poslední chvíli se Václav Veverka loni rozhodl pro účast v mistrovství Evropy. Nejlépe se mu vedlo v anglickém Lydden Hillu.

Před sezonou plánoval účast v seriálu Rallycross Challenge Europe. Na poslední chvíli dostal přednost evropský šampionát divize Super 1600. A tak po testovacím závodě v italské Maggioře zamířil Václav Veverka bojovat o evropské body. "Na poslední chvíli se nám naskytla možnost závodit v mistrovství Evropy a neváhali jsme jí využít. Na závodech mistrovství Evropy panuje skvělá atmosféra, organizace také funguje jak má a proto našeho rozhodnutí vůbec nelitujeme," vysvětlil změnu Václav Veverka.

MS 2016 - Švédsko

Po celou sezonu šlo hlavně sbírání dalších zkušeností a seznamování se novými tratěmi v Evropě. "Na některých okruzích jsem jel vůbec poprvé. Také šlo o doladění a nastavení stále ještě nového vozu Peugeot 208. Z Evropských okruhů mě nejvíc oslovil Anglický Lydden Hill a Švédské Höljes, se kterými už mám jisté zkušenosti," uvedl český jezdec.

RCE 2016 - Itálie

Kromě bodů v mistrovství Evropy, kde nebodoval pouze ve francouzském Lohéacu, dokázal Václav Veverka vybojovat první místo v rámci Rallycross Challenge Europe v Belgii a druhou pozici v Itálii. Tým už pilně pracuje na voze a plánech pro sezonu 2017. "Od posledního závodu náš speciál prošel mnoha změnami a další nás ještě čekají. Také pracujeme na nové karoserii, která bude připravená na sezónu 2017 jako rezervní a v sezóně 2018 bychom se rádi ukázali se dvěma vozu v kategorii S1600," říká Václav Veverka k zimním přípravám.

veverka

Sezona 2017 bude pro tým kolem Václava Veverky opět hodně náročná. " Program bude opět hodně našlapaný. Po boku rakouského jezdce Erwina Frieszla se ukážeme na všech závodech mistrovství Zóny střední Evropy. Já bych se rád zúčastnil všech závodů mistrovství Evropy, ale vše záleží na našem rozpočtu. Chtěli bychom odjel pár testovacích závodů v Challenge," představil plány Veverka. "Na závěr bych také rád poděkoval své rodině, týmu a partnerům za podporu v letošním roce."