Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Velký rallycross opět v Sosnové

9.09.2013 | Autor: Petr Šulčík
Velký rallycross opět v Sosnové
28. a 29. září se v Sosnové u České Lípy uskuteční závod série Rallycross Challenge Europe. Závodit zde budou i legendy a očekává se souboj Václava Pecha jun. a Václava Pecha sen.

Global Assistance Racing Aréna v Sosnové u České Lípy na konci září ožije zvukem závodních motorů, kdy se zde uskuteční šestý a závěrečný závod evropské série závodů rallycrossu pod názvem Rallycross Challenge Europe. Do Sosnové míří závodníci z mnoha zemí Evropy s vozy kategorií TouringCars, Super 1600 a také SuperCars, což jsou divácky oblíbená monstra s výkonem okolo 500 koní a obrovským zrychlením. V kategorii SuperCars pořadatel aktuálně eviduje celkem osm přihlášených posádek, kde nechybí vozy Škoda Fabia, VW Scirocco, Seat Leon nebo Ford Fiesta. S jednou z Fiest odstartuje i aktuální lídr kategorie SuperCars – Pavel Koutný, který bude bojovat o titul s Belgičanem Patrickem van Mechelenem. Tomu se vydařil poslední závod v Holandsku, kde zvítězil, a na Koutného se bodově dotáhl.

RCE 2013 - Nizozemí

I kategorii Super 1600 průběžně vede jezdec s českou vlajkou na svém voze, konkrétně Stanislav Šusta se Škodou Fabia. I ten bude na závěrečném závodě sezony bojovat v Sosnové o titul. Za kategorii Super 1600 pořadatelé evidují celkem 12 přihlášených. Mezi automobily kategorie TouringCars je již jasná vedoucí pozice Belgičana Jose Sterkense s Volvem C30, ale v Sosnové se jistě bude chtít o vítězství poprat spolu s dalšími pěti závodníky v této kategorii. Závod je započítaný do seriálu FIA Zone Střední Evropa a do Mistrovství České republiky a Rakouska. V těchto mistrovstvích se představí také vozy divize SuperNationals.

RCE 2013 - Nizozemí

V Sosnové se tedy znovu po delší pauze objeví rallycross velmi vysoké úrovně s mnoha zahraničními i domácími účastníky. Nebude chybět ani závod legend rallycrossu, kde bude hlavním lákadlem souboj dvou mužů stejných jmen, jejichž kariéra je nerozlučně spojena s rallycrossem, ale také s automobilovými soutěžemi rally. Na start se totiž postaví Václav Pech jun. – několikanásobný mistr ČR v rally a Václav Pech sen.
Pro diváky je připraven program od sobotního dopoledne 28. září, kdy krátce po poledni začínají volné tréninky na okruhu Global Assistance Racing Arény v Sosnové. Na neděli 29. září je připraven hlavní program od 7:45, kdy přijdou na řadu warm-up a rozjížďky. Na 15:00 je naplánováno finále Super cars. Vstupenky v ceně 100,- Kč je možné zakoupit na okruhu v Sosnové. Více informací o závodě najdete na www.autodrom.cz a na stránkách promotéra seriálu Rallycross Challenge Europe www.rcchallenge.eu