Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Kartcross se o víkendu představí v Přerově

14.06.2011 | Autor: Petr Šulčík
Kartcross se o víkendu představí v Přerově
Přerov, město ležící na řece Bečvě je považováno za křižovatku cest a srdce Moravy.

Přerov, město ležící na řece Bečvě je považováno za křižovatku cest a srdce Moravy. O tomto víkendu se právě na této křižovatce utkají v nelítostném souboji jezdci Kartcrossu o další body v seriálu Mascom Cup 2011.

Pokud by jste nemohli narazit na přerovské závodiště, věřte, že se nachází na „mamutí stezce“ která měří 8,2 km. Já mám to štěstí, že cestu znám a nemusím tuto „štreku“ šlapat pěšky a věřím, že i závodníci Kartcrossu najdou v sobotu správnou cestu do depa závodních strojů.

Na webu pořadatele bohužel není k dispozici srozumitelný seznam přihlášených posádek, můžeme ale věřit, že se na startu sejde početná skupina jezdců, kteří si na trati nedarují ani centimetr zadarmo. Letošní počasí, by mělo závodu přát a tak se můžeme těšit i na dlouhé lety na mamutím skoku.

Velkým plusem přerovského závodu je absence jezdců Racer buggy, kteří si svůj závod odjeli v termínu 21-22.5. Na trati se nám tak budou prohánět „pouze velké“ speciály a tak je i  harmonogram závodu o něco volnější.

Kartcross 2011 - Sosnová

Závodit začínáme v sobotu úderem 15 hodiny prvním měřeným tréninkem, na první bude navazovat druhý měřený trénink, který ukončí v cca 17:30 program prvního dne.

To pravé závodění vypukne až v neděli a to hned od brzkých ranních hodin.  V 8:30 již budou stát jezdci na startovní čáře a čekat na blik zelených světel aby se mohli poprat o první místo v prvních rozjížďkách.

Je 10:30 a na startovní čáru se sjíždí závodníci k druhým rozjížďkám, třetí jsou na programu ve 13:00. Poté následuje zasedání sportovních komisařů a finálové jízdy by měly odstartovat úderem 15:45. Pokud vyhraje váš favorit, počkáte jistě až do 17 hodiny, kdy bude v prostoru startu slavnostní předávání cen vítězům.

Informace ke vstupnému :

Sobota 50,- Kč

Neděle 100,- Kč

Dvoudenní 120,- Kč

Senioři a děti (pouze neděle) 50,- Kč

Parkovné po oba dny 30,- Kč