Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Václav Veverka: "Se sezonou jsem spokojen!"

27.11.2013 | Autor: Petr Šulčík
Václav Veverka: "Se sezonou jsem spokojen!"
V konečném pořadí Rallycross Challenge Europe obsadil českobudějovický jezdec čtvrté místo divize Super 1600.

Sezonu odstartoval Václav Veverka podobně jako ostatní čeští jezdci v rakouském Melku, který hostil úvodní závod nově vypsaného seriálu Rallycross Challenge Europe. Po celý víkend se mu vedlo skvěle, vyhrál dvě úvodní rozjížďky a zajistil si tak nejlepší startovní pozici pro finále. Tam ho ovšem postihla smůla v podobě technického problému. Ve Francii se mu podařilo získat body za čtvrté místo v rámci hodnocení RCE. V belgickém Maasmechelenu a nizozemském Valkeswaardu obsadil shodně druhá místa. Na domácím závodě v Sosnové tak mohl bojovat o konečné pódiové umístění. Kvůli technickým problémům ovšem zůstal na konečném čtvrtém místě. 

Splnil seriál Rallycross Challenge Europe cíle, se kterými vznikl? "V podstatě ano, konkurence byla v prvním roce tohoto šampionátu nad moje očekávání. Co se týče organizace byla zvládnuta výborně. Po této stránce to bylo špatné jen v České Lípě. Zadní šotolinový úsek práší vždy, když je sucho. Bohužel někoho to může i po letech překvapit. Je smutné, že to byl zrovna organizátor. Nejvíce jsem si užíval hned první závod v Melku, když pominu finále, ze kterého mě vyřadila technická závada Vyhrál jsem měřený trénink, dvě rozjížďky a do finále jsem šel z pole position. Tu jízdu jsem si opravdu vychutnal. Sezona byla z mého pohledu vcelku povedená. Čtvrté místo v Challenge je pro mě úspěch. Nebýt zcela zbytečných závad, mohla být daleko vydařenější," zhodnotil sezonu Václav Veverka.

RCE 2013 - Belgie

Co bylo příčinou technických problémů? "Díky inovacím, které jsme provedli před sezonou, jsme měli problémy s komponenty, které dříve bývaly spolehlivé. Jinak auto fungovalo skvěle. Od toho se budou odvíjet změny na autě, které nás čekají přes zimu. V první řadě to bude každoroční repase hlavních komponentů, jako jsou motor, převodovka a tlumiče. Poté se zaměříme na opravu karoserie a celkovou spolehlivost auta. Mrzí mě moje účast v rámci mistrovství republiky, která byla letos obzvlášť nepovedená. Mít dvě technické závady ve finále, vždy z prvního místa, to přece nemůže potěšit nikoho." V rámci mistrovství republiky skončil Veverka na druhém místě, v zóně pak na třetím.

RCE 2013 - Nizozemí

Český jezdec se zájmem sledoval také dění v mistrovství Evropy. " Sezonu ME jsem sledoval s velkým očekáváním, to však naplněno nebylo. Samozřejmě SuperCars jsou na velmi vysoké úrovni, jenomže to se nás konkrétně netýká. Ostatní divize jsou srovnatelné. Co se týče nás a příští sezony, určitě zůstaneme v Challenge," podotkl Veverka.

"Na závěr bych rád poděkoval svým obchodním partnerům, přátelům, kteří mi pomáhají a především své rodině za podporu."

RCE 2013 - Belgie