Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

V Portugalsku vítězí opět Ekström!

23.04.2017 | Autor: Petr Šulčík
V Portugalsku vítězí opět Ekström!
Vítězstvím Mattiase Ekströma skončil druhý závod mistrovství světa. Čeští jezdci v mistrovství Evropy divize Super1600 bodovali.

Druhým vítězstvím švédského jezdce Mattiase Ekströma v sezoně skončil druhý závod světového šampionátu v portugalském Montalegre. Po startu finálové jízdy se do vedení dostal Petter Solberg, ale defekt levého zadního kola zastavil jeho cestu za vítězstvím. Ekström zvolil hned v prvním kole průjezd joker lapem, což se ukázalo jako dobrá taktika. Na druhém místě skončil v Portugalsku Sebastien Loeb, třetí druhý jezdec Volkswagenu Johan Kristoffersson. Před šestým Solbergem skončili na čtvrté místě Timmy Hansen a na pátém Reinis Nitišs.

MS 2017 - Portugalsko

MS 2017 - Portugalsko

V mistrovství Evropy divize Super1600 zvítězil po velkém boji ve finálové jízdě Dán Ulrik Linnemann. Jeden z favoritů Jussi - Petteri Leppihalme skončil už v úvodu finále mimo trať. Druhé místo obsadil Krisztián Szabó a třetí Artis Baumanis. Pro české jezdce skončil závod v semifinálových jízdách. Ondřej Smetana dojel ve své jízdě čtvrtý před Pavlem Vimmerem, ve druhém semifinále skončil Václav Veverka pátý. Bodoval také celkově čtrnáctý Zdeněk Kučera. Nedařilo se Josefu Šustovi, který odjíždí z Portugalska bez bodů za devatenácté místo.

Přehled výsledků - MS 2017 - Portugalsko (Montalegre)

MS 2017 - Portugalsko

MS 2017 - Portugalsko

MS 2017 - Portugalsko

MS 2017 - Portugalsko