Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

V Buxtehude vyhrál Eriksson, Ekström mistrem světa!

16.10.2016 | Autor: Petr Šulčík
V Buxtehude vyhrál Eriksson, Ekström mistrem světa!
Kevin Eriksson vyhrál v německém Buxtehude svůj první závod mistrovství světa, světovým šampionem je Mattias Ekström!

Vítězstvím Kevina Erikssona skončil jedenáctý závod mistrovství světa v rallycrossu. Švéd se do vedení dostal v první zatáčce a první místo udržel až do konce. Druhý dojel v Německu Petter Solberg a třetí Andreas Bakkerud. Za čtvrtým Kevinem Hansenem dojel Mattias Ekström, který se stal jeden závod před koncem mistrem světa. Druhý Petter Solberg na něj ztrácí třicet bodů a v posledním závodě v Argentině ho už nemůže předstihnout. Finálovou šestici s defektem uzavřel Johan Kristoffersson. 

MS 2016 - Německo - Buxtehude

V evropském hodnocení divize Super1600 se z vítězství a letošního titulu radoval Maďar Krisztián Szabó. Druhý dojel Egor Sanin a třetí Ulrik Linnemann. Dán prohrál boj o titul evropského šampiona o jediný bod. Z českých jezdců se do finále probojoval Josef Šusta, ale po kontaktu se Saninem byl nucen ze třetího místa odstoupit. Ondřej Smetana skončil v semifinále na čtvrtém místě a Pavel Vimmer na šestém. V konečném hodnocení obsadil Ondřej Smetana šestou příčku před Josefem Šustou, Pavlu Vimmerovi patří desátá pozice. Václav Veverka, který v Německu nestartoval skončil jedenadvacátý. O titulu se rozhodlo také v divizi Touringcar. Titul získal Ben - Philip Gundersen, vítezem se v Buxtehude stal David Nordgaard.

Přehled výsledků - MS 2016 - Německo (Buxtehude)