Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

V Buxtehude je dokončen Joker Lap

20.06.2010 | Autor: Petr Šulčík
V Buxtehude je dokončen Joker Lap
Boj o udržení v evropském kalendáři je opravdu velký, a tak se i v německém Buxtehude rozhodli vybudovat Joker Lap.

Boj o udržení v evropském kalendáři je opravdu velký, a tak se i v německém Buxtehude rozhodli vybudovat  Joker Lap. V letošním roce by byl Estering Circuit jedinou tratí, který by tento prvek neměl a jistě by dostal v celkovém hodnocení ERA (European Rallycross Association) černý puntík, který by mohl rozhodnout o vypadnutí tratě z kalendáře.

Stejně, jako se např. v Sosnové budování Jokeru konzultovalo s Pavlem Koutným, tak i v Buxtehude lokaci řešili s předními Evropany, tedy s Hansenem, Hunsbedtem a Isachsenem.

A kam že se nám ten „žolík“ vtěsnal? Pořadatelé zvolili umístění přímo před přírodní diváckou tribunou, tedy v místě, kde si náročný rallycrossový fanoušek přijde opravdu na své. Jak můžete vidět na mapě trati, v Buxtehude mají první Joker Lap, který jezdci umožňuje minout cílovou čáru. Pořadatelé se tak budou muset poprat s technicky náročnou časomírou a pravidly rallycrossu. Co když jezdec absolvuje Joker Lap až v posledním kole a protne cílovou pásku právě v Jokerlapu? Určitě to některý jezdec zkusí. Druhá varianta je samozřejmě posun cílové pásky, ale o tom bohužel zatím informace nemáme.

Pojďme se tedy podívat na obrázky horké novinky z Německa:

Joker Lap - Estering

 

Joker Lap - Estering

Nájezd do Jokeru

Joker Lap - Estering

 

Joker Lap - Estering

Výjezd z Joker Lapu.

 

Zdroj: Estering.de