Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Úspěšný návrat

16.01.2016 | Autor: Petr Šulčík
Úspěšný návrat
Úspěšnou sezonu 2015 za sebou má český jezdec Zdeněk Kučera. V seriálu Rallycross Challenge Europe obsadil páté místo v divizi Super 1600.

Po téměř roční pauze se na rallycrossové tratě vrátil Zdeněk Kučera. V seriálu Rallycross Challenge Europe obsadil konečné páté místo v divizi Super 1600."Do sezony jsem vstupoval s cílem být do osmého místa. Nakonec se mi podařilo skončit na páté příčce a při troše štěstí to mohlo být ještě lepší. Se sezonou jsem spokojen. Je třeba poděkovat všem okolo, kteří mají na tomto výsledku velký podíl," řekl na úvod Zdeněk Kučera.

RCE 2015 - Belgie

Sezonu začal výborně, v Sosnové obsadil páté místo. "Úvodní závod se mi až na finále vydařil. Naopak asi nejhorším závodem po mě byla Belgie, kdy jsem měl dost smůly," pokračoval. V Nizozemsku po kontaktu se soupeřem otočil svůj vůz Škoda Fabia přes střechu. Díky skvělé a rychlé práci mechaniků se ovšem mohl postavit na start finálové jízdy. Skončil šestý. "I přes tyto problémy to byl dobrý výsledek. Nebylo to pro mě jednoduché, protože na tratích v Belgii a Nizozemsku jsem startoval vůbec poprvé," dodal Kučera.

RCE 2015 - Nizozemsko

Poprvé se seriál Rallyross Chalenge Europe vydal do Itálie. V Maggioře vybudovali k autokrosové trati i rallycrossovou variantu. "Trať se mi líbí, není úplně rychlá ani technická. Je vidět, že se tam jezdí autokros. Převahu má šotolina, asfalt je krátký. Člověk si tam ale dobře zazávodí," zhodnotil novinku mezi rallycrossovými okruhy Zdeněk Kučera. Konkurence v RCE se nedá srovnávat s mistrovstvím Evropy. "S tím souhlasím. Přesto se na startu sešlo mnoho rychlých a zkušených jezdců. Určitě je s kým závodit. A vzhledem k finanční náročnosti mistrovství Evropy to v příští sezoně možná bude ještě lepší," myslí si Kučera. 

RCE 2015 - Itálie

V sezoně 2016 chce zůstat i nadále věrný seriálu Rallycross Challenge Europe. V plánu je stavba nového auta, připravena by měla být fabia třetí generace. "Zatím je to všechno otevřené, uvidíme jak to nakonec dopadne a jestli se všechno stihne. Štve mě, že ještě není k dispozici kalendář. Se stávajícím autem ovšem už určitě nepojedu, protože je prodané," prozradil na závěr Zdeněk Kučera.