Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Peugeot a Hansen Motorsport společně do MS!

3.02.2014 | Autor: Petr Šulčík
Peugeot a Hansen Motorsport společně do MS!
To, o čem se v kuloárech hovořilo delší dobu, se stalo skutečností. Peugeot je po Fordu další značkou v mistrovství světa.

Značka Peugeot má v motorsportu dlouholetou tradici a dosáhla na mnoho úspěchů a vítězství napříč jednotlivými kategoriemi. Za zmínku určitě stojí úspěchy na Dakaru, Pikes Peaku, 24 hodin Le Mans nebo v automobilových soutěžích. Ani v rallycrossu není Peugeot žádným nováčkem. V posledních letech se s modely 206, 207, 208 prezentoval tým Pailler Competition, se slavným "béčkovým" vozem Peugeot 205 T16 v osmdesátých letech vítězili Matti Alamäki nebo Seppo Niittymäki. Z českých jezdců dosáhl největších úspěchů s touto značkou Jaroslav Kalný.

Zprávy o tom, že Peugeot plánuje spojení s Kennethem Hansenem se objevily už po skončení loňské sezony. Oficiální název nového týmu zní - Team Peugeot Hansen, jedním z hlavních partnerů bude Total, který se Peugeotem spolupracuje dlouhá léta. Jezdci týmu budou stratovat s vozy Peugeot 208. "Jsem velice pyšný a poctěn spolupracovat s týmem Peugeot Sport v následující sezoně mistrovství světa. Je to pro nás velká motivace, ale také na nás leží velká míra zodpovědnosti. Uděláme všechno pro to, abychom nezklamali důvěru, kterou do nás Peugeot vložil. Jedná se o zcela nový projekt. Budeme muset pracovat více než v minulých letech, abychom společně dosáhli úspechů v roce 2014," řekl Kenneth Hansen.

Bruno Famin, ředitel Peugeot Sport ke spojení poznamenal. "Peugeot Sport se neustále zaměřuje na různá odvětví motorsportu. Rallycross zaznamenal v posledních letech velký vzestup a vše vyvrcholilo vznikem seriálu mistrovství světa. Snažili jsme se navázat kontakt s jedním z nejlepších týmu a jsem rád, že se to povedlo. Šampionát se odehraje v několika zemích, které jsou pro značku důležitými strategickými trhy."

Budou na první titul mistra světa útočit Timur Timerzyanov společně s Timmy Hansenem v nových vozech nebo za volantem Peugeotu uvidíme někoho jiného?